Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Ev Taşıma 05323855638

Ev Taşıma İçin En İyi Tavsiyeler ve En Kolay Yol

Ev Taşıma İçin En İyi Tavsiyeler ve En Kolay YolEv Taşıma  Yakın bir zamanda taşınmayı düşünüyorsanız bu tavsiyeler tam size göre…
Yedi yıldan fazla bir sürede binlerce taşınmaya öncülük eden Demircan  nakliyat sizin için ev taşınmanın en kolay yolu olmaya devam ediyor.

Bugüne kadar birçok tavsiye kaleme aldık. Tüm bu tavsiyeleri göz önünde bulundurarak sizin için ev taşımanın en iyi tavsiyeleri bir araya getirdik.

Kaç Koliye İhtiyacım Var?

Bugüne kadar evinden çıkacak koli sayısını doğru olarak tahmin eden çok az sayıda müşterimiz oldu.
Peki, evden çıkacak doğru koli sayısını nasıl tahmin edebiliriz?
En iyi yol tahmin ettiğiniz koli sayısını 2 veya 3 ile çarpmaktır.
Yaşanmış bir örneği anlatırsam daha iyi olur.
Kuzenim taşınacağını söyleyince taşınma sürecini onun yerine ben yönettim. Detayları öğrendikten sonra evinden kaç koli çıkar diye sordum. Gelen cevap 6-7 koli oldu.
Tabi ben daha tecrübeli olduğum için bu sayıyı 2 ile çarptım ve nakliyat firmasına 15 koli götürmesini söyledim.
Taşınma günü nakliyat firmasını aradım nasıl gidiyor diye. Firma yetkilisi 20 koli getirmiştik yetmedi. Koli almaya gidiyorum dedi.

Ev sahibi 6-7 koli yeteceğini söyledi, biz sayıyı 20 çıkardık yine yetmedi. Toplamda evden 26 koli çıktı.

Koli sayısı neden önemli? 

Evinizin taşınması için gelecek kamyonun büyüklüğü evdeki eşya ve koli sayısına göre belirlenir. Eğer bu tahmin iyi yapılmazsa eşyalarınız gelen kamyona sığmaz ise ekstra sefer için epey bir maliyet çıkacaktır.
Eşya resimlerini gören nakliyeci sizin için bir nakliyat kamyonu seçer ve rezervasyonu yapar. Eğer evden çıkacak koli sayısı henüz net değilse en iyi tahminiz 2 veya 3 ile çarparak firma ile paylaşın.

Böylece taşınma günü eşyaların kamyona sığmaması gibi bir sürpriz ile karşılaşmazsınız.

Fazla Eşyalardan Kurtulun

Nakliyat firmaları eşyalarınızın kamyonda kaplayacağı hacime göre fiyatlama yaparlar.
Yani çok eşyanızın olması nakliyat fiyatının biraz daha fazla olması demektir. Bu; eşyalarınızı nakliyat firmasına az söylemeniz gerektiği anlamına gelmez.
Gerçekten ihtiyaç duymadığınız eşyalarınızdan kurtulun. Taşınırken evinizde bir bahar temizliğine girişin ve gereksiz eşyalardan kurtulun.
Benim fazla eşyalardan kurtulma taktiğim şöyle; kendime “Bu eşyaya en son ne zaman ihtiyacım oldu” diye soruyorum. Eğer kullanılması ile ilgili bir anım yoksa veya çok üç yıldan fazla bir süre geçtiyse bu eşya için üç seçenek mevcuttur.
  • Bağışla
  • Sat
  • At
Taşınma Planı Hazırlayın
Evden eve nakliyat gerçekten zor ve stresli bir iştir. Bu süreci en az stres ile atlatmanız için iyi bir “Taşınma Planı” hazırlamak ilk işiniz olmalı.
Hangi gün ne yapılacağı yazılı olan taşınma planınızı gün içinde sürekli görebileceğiniz bir yere asın. Örnek olarak buzdolabına yapıştırabilirsiniz. Her yaptığınız görevinizin karşısına yapıldı yazmayı ihmal etmeyi. Bu sizi motive edecektir.
Taşınmadan 4-5 hafta önce

Eşya Listesi Hazırlama

Taşınmaya karar verdikten hemen sonra bir eşya listesi oluşturun böylece ne kadar eşyanız olduğunu tespit edebilirsiniz.
Bu eşya listesini artık yeni evinize götürmek istemediğiniz eşyaları tespit etmek için de kullanabilirsiniz.
Oda oda gezerek yeni eve götüreceğiniz eşyaları listeye ekleyin. Son aşamada oluşan eşya listeniz sizin taşınma sürecindeki en iyi yardımcınız olacak.
Nakliyat firmalarından teklif alırken kullanabilirsiniz. Anlaştığınız nakliyat firması ile paylaşarak, eşyanız için uygun kamyon ve paketleme malzemesi getirmesi için firma yetkilisine yardımcı olabilirsiniz.
Taşınma sonrası eşya listesi ile eşyalarınız kolayca kontrol ettikten sonra teslim alabilirsiniz. Herhangi bir eşyanızın eksik olması durumunda eşya listesi hemen imdadınıza yetişecektir.

Unutmayın ilk işiniz bir eşya listesi hazırlamak olmalı.

Nakliyat Firmanızı İyi Bilgilendirin

Taşınma sürecinin en önemli aşaması burası, nakliyat firmanız ile tüm eşyalarınızın resimlerini paylaşın.
Bina girişi ve merdiven resimlerini paylaşın.
Kamyonunun park edeceği yer ve bina arası uzaklığı firma ile paylaşın.
Firmaya verdiğiniz her yanlış veya eksik bilgi taşınma günü lehinize kullanılabilir. Bilgi paylaşımına açık olun ve nakliyat firmanız istemez ise bile siz paylaşmayı ihmal etmeyin.
Artık hepimiz de resim çeken akıllı telefonlar mevcut eşyaların resimlerini çekin ve whatsapp`tan nakliyat firmanıza gönderin.
Ayrıca anlaştığınız detayları bir sms şeklinde yazıp firma yetkilisi ile paylaşın ve teyit etmesini isteyin. Bu sms olası yanlış anlaşmazlıkları da ortadan kaldıracaktır. Ev Taşıma

Her anlaştığınız detayın yazılı olduğundan emin olun unutmayın “söz uçar yazı kalır”.

İyi Bir Taşınma Günü Seçin

Nakliyat sektördeki ölü günleri tercih edin.
Böyle bir gün seçtiğinizde pazarlık imkanlarınız daha iyi olacaktır, çok iyi bir fiyat alabilirsiniz.
Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri evden eve nakliyat için işlerin daha az olduğu günlerdir. Bu günler için firmalardan daha uygun teklifler alabilirsiniz.
Cuma günleri de nispetten yoğun geçen günlerdendir. Bir çok insan taşınmayı Cuma günü gerçekleştirerek hafta sonu yeni eve yerleşmek için daha fazla zaman kazanmak istemektedirler.
Pazartesi günleri hafta sonuna çok uzak olduklarından pek tercih edilmez.
Pazar günü nakliyat firmaları aynı ekiple genellikle iki taşıma yaparlar. Birini sabah diğerini öğleden sonra… Bu çalışan ekip üstünde bir zaman baskısı oluşturur. Ev Taşıma

Yani evinizin taşınması için belli bir süreniz olduğunu gösterir ve ekip biraz daha gergin olur ve daha hızlı çalışır demek. Bilginiz olsun…

Artık neredeyse her köşe başında olan ambalaj ürünleri satan bir dükkana uğrayıp, balonlu naylon, ambalaj kağıdı, koli ve koli bandı satın alabilirsiniz.
50 metre veya 100 metrelik balonlu naylon satın alıp sizin için değerli eşyalarınızı birkaç kez sarabilirsiniz. Nakliyat firması da ekstra paketleme yapsın tabi bununla yetinmeyin.
Ufak tefek eşyalarınızı ambalaj kağıdına sarıp kolilere yerleştirin. Epey bir koli bantı alın. ihtiyacınız olacaktır. Ev Taşıma
Paketlemeye hangi eşyalardan başlamalı?
1- Değerli eşyalar, nakit ve değerli evraklar
2- Kitaplar
3- Biblo ve tablolar
4- Gümüşlük içleri ve çekmeceler
5- Çarşaf ve diğer ev tekstilleri
6- Kışlık veya yazlık giysiler ve ayakkabılar
7- Az kullanılan mutfak eşyaları
8- Mutfak elektronik eşyaları
9- Taşınma günü ise kalan mutfak eşyaları ve giysiler paketlenir

Fatura İptalleri İçin Bir Tarih Seçin

Taşınmaya az süre kalması durumunda elektrik, su ve doğalgaz aboneliklerinizi iptal edin ve saatlerin birer resmini çekmeyi unutmayın.
Böylece ekstra fatura gibi veya ev sahibinden fatura ödenmemiş gibi geri dönüşler ile karşılaşmazsınız.
Abonelik iptal ve saatlerdeki son durumu gösteren resimleri birkaç ay saklamanızda yar olacaktır.
Ev Taşıma
Tv ve internet üyeliklerinizi yeni adresinize transferini isteyebilirsiniz.

 

Ağır Eşyalar İçin Küçük Koliler Hazırlayın

Özellikle kitapları büyük kolilere dizmeye kalkmayın. O koliyi yerden hiç kimse kaldıramaz. Olabildiğince küçük kolilere ağır eşyaları yerleştirin. Kitaplar için ideal kolilerin herhangi bir ölçüsü 40 cm geçmemeli. Ev Taşıma
Hazırladığınız bir koli çok ağırsa taşınma sürecinde diğer eşyalara da zarar verebilir.

Tabakları Koliye Dik Olarak Yerleştirin

Eşyalarınızı paketlerken ufak masraflardan kaçınmayın, özel paketleme malzemeleri kullanın.Tabak, bardak gibi cam veya porselen eşyaları paketlerken tek tek ambalaj kağıdı ile sarıp koliye dik olarak yerleştirin.

1- Orta boy çift oluklu kolileri kullanın
2- Tabakları tek tek kağıtlara sarın ve koliye dik olarak yerleştirin.
3- Bardakların içlerine değil daha çok dışlarına kağıt sarmaya özen gösterin.
4- Koliye bu eşyaları yerleştirmeden önce kolinin altına kırıştırdığınız kağıtları tampon olarak yerleştirin. Ardından önce büyük tabak ve porselenleri yerleştirin. İlk sıra dolduktan sonra her kat ve boşluklara kağıt sıkıştırın. Kolinin üstlerine doğru daha küçük olan eşyaları örnek olarak bardakları yerleştirin.
5- Koli dolduğunda üst kısmına da kağıt kırıştırarak tampon olarak kullanın. Böylece hem altta hem de üstte tampon bölgeler orta kısımda ise eşyalarınız olacaktır.
6- Koliyi doldurduktan sonra etiketlemeye özen gösterin. Her tarafına uyarıcı notlar alın ve içindekiler hakkında bilgi verecek şekilde notlar alın.
7- Kolilerin çok ağır olmamasına dikkat edin. Ağır koliler başka eşya veya kolilerde hasarların oluşmasına neden olabilir.
İyi Bir Ev Sahibi Olun
Yaptıkları iş için para alıp almamalarına bakılmaksızın evinizin taşınması için çalışan herkese iyi davrandığınızdan emin olun.
Çalışanlar için atıştırmalıklar ve içecekler hazırlayın.
Yemek vakti geldiğinde sipariş vermek için biraz aktif olun. Çalışanlardan yemek siparişi için tavsiyeler alabilirsiniz.

Yemek süresince herkesin mola vermesini isteyin.

Önce Yatakları Yapın
Mobilya kurulumuna ve kolileri açmaya yatak odalarından başlayın.
Yoğun geçen günden sonra iyi bir uykuya ihtiyacınız var. Önceliği yatacağınız yataklara verin.

One thought on “Ev Taşıma 05323855638

Comments are closed.

Hemen Ara