Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Asansörlü Nakliyat

Asansörlü Nakliyat Fiyatları İstanbul

 

Yüksek katlı binalara veya giriş ve merdivenleri eşya taşımak için uygun olmayan evlere eşya taşımanın en kolay yolu asansörlü evden eve nakliyat seçeneğidir.

Eğer evinizde asansör yok veya bina yönetimi asansörle eşya taşımaya izin vermiyor ise ve 4. kattan daha üstü bir kata taşınacaksanız eşyalarınızın iyiliği için asansörlü nakliyatı tercih edebilirsiniz. Bu kararı nakliyat firmanız ile beraber istişare ile vermenizi öneriyoruz.

İstanbul asansörlü Nakliyat İçin Teklif Al

Bu seneğin kullanılabilmesi için evinizin konumu ve eşyanın taşınacağı balkon veya pencerelerin uygun olması şartı gibi birde modüler asansörün kurulması için de bina çevresinin uygun olması gerekmektedir. Bazen evin önünde bulunan bir ağaç bile veya evinizin bulunduğu sokaktaki trafik akışı asansör kurulmasını engellemektedir.
Taşınacağınız eve asansör kurulabilir mi bu sorunun cevabını evinizin ve sokağın resimlerini her açıdan çekerek nakliyat firmanız ile paylaşırsanız bu sorunun cevabını öğrenebilirsiniz. Bu önlemleri almadan asansör evinizin kapısına kadar gelip kurulamayacağı anlaşıldığında geri gittiğinde bile size bir maliyet oluşturacaktır. Bu ekstra maliyetler için önlem almayı ihmal etmeyin.
Hangi Eşyalar Evden Eve Nakliyat Asansörüyle Taşınabilir?
Bu sorunun cevabı asansörün kurulacağı alan ile doğrudan ilgili bir durumdur. Nakliyat asansörleri genellikle balkon veya çift açılır pencerelere son zamanlarda yaygınlaşan fransız balkonlara kuruluyor. Eğer asansör balkona kurulduysa balkon kapınızdan geçebilen tüm eşyalar asansör ile taşınabilir. Ancak eğer balkon kapınız plastik doğrama (pimapen) ise aslında asansör ile taşınması gereken beyaz eşyalar ve koltuk takımınız bu kapıdan büyük olasılıkla geçmeyecektir. Bu eşyalar yine merdivenler kullanılarak taşınacaktır.
Evinizde fransız balkon var veya pencerenin her iki kanadı da açılıyorsa muhtemelen tüm eşyalarınız asansörle evinize taşınacaktır.
Bazen eşyaların taşınması için evde bulunan bir pencere taşınma sonuna kadar sökülüp taşınma bittikten sonra tekrar takılabiliyor. Bu seçeneklerinde olduğunu unutmayın. Eşyalarınızın asansörle taşınmasını istiyorsanız bu ihtimalleri de değerlendirin.
Rüzgarlı günlerde bu hizmeti almayı tavsiye etmiyoruz. Daha önce yaşadığımız bir tecrübe rüzgar nedeniyle altıncı kattan aşağıya düşen bir buzdolabına şahit olduk. Dikkatli olun.

İstanbul Asansörlü Nakliyat Fiyatları

İstanbul evden eve nakliyat için en büyük pazar olsada asansörlü nakliyat için diğer şehirlere göre biraz geride kalmış. Örneğin İzmir veya Adana şehirlerinde asansörlü nakliyat sektörde standart bir hizmet haline gelmişken İstanbul evden eve nakliyat için hala bir lüks olarak sunulmaktadır. Şehrin nüfusuna ve sektörün büyüklüğüne göre çok az modüler asansör hizmet vermektedir. Buda aslında asansörlü nakliyat isteseniz de taşındığınız gün için müsait bir asansör aracı bulamayacağınız anlamına gelebiliyor.
İstanbul Asansör Fiyatları: 350 – 600 TL
Peki İstanbul asansörlü nakliyat fiyatları ne kadar? Taşınma fiyatınıza ek 350 – 600 TL arası bir ödeme yaparak asansörlü nakliyat hizmeti alabilirsiniz.
İstanbul’da fiyatlar diğer illerimize göre pahalı kalmaktadır. Bunun nedeni hem az hizmet verenin olması hemde çok talep olması ile fiyatlar biraz yüksek.
Bu fiyatlar asansör kamyonetinin bulunduğunuz yere kadar ne kadarlık bir yakıt yakacağı ile orantılı olarak değişmektedir.
İstanbul’un Hangi İlçelerinde Asansörlü Nakliyat Hizmeti Verilmektedir?
Asansörün ücretini ödediğiniz taktirde istediğiniz ilçeye götürebilir ve orada hizmet alabilirsiniz.
Ancak istanbul’da asansörlü nakliyatın yoğunluk kullanıldığı bölgeler vardır. Bu ilçelerin başında Beylikdüzü ilçesi gelmektedir. Yüksek katlı binaları ve bu binalarda yük asansörünün bulunmaması nedeniyle Beylikdüzü evden eve nakliyat için sıklıkla asansör hizmeti kullanılmaktadır ve bu bölgede kolayca asansör kiralayabilirsiniz.
Beylikdüzü ilçesinden sonra en çok asansör kullanılan ikinci ilçede Ataşehir’dir. Ataşehir’de yine yüksek katlı binalara sahip bir ilçedir. Ataşehir evden eve nakliyat için de asansör kiralamak diğer ilçelere göre nispetten uygun ve daha kolaydır.
Asansörlü Taşımacılık Hizmetinin Avantajları
– Daha rahat bir taşınma deneyimi sunar.
– Çalışan işçiler daha az yorulduğu için daha aktif çalışırlar.
– Eşyalarınız merdivenden taşınmaya göre daha az yıpranmış olur.
– Taşınmanız daha kısa sürede tamamlanmış olur.
– Komşularınızı ve çevrenizi daha az rahatsız etmiş olursunuz.
– Merdiven boşlularının taşınma sürecinde zarar görmesi gibi bir endişeniz olmaz.
– Bina yönetimi ile daha az sorun yaşayarak taşınmayı bitirirsiniz.
Sadece birkaç eşya taşımak için veya binadan başka türlü çıkarılamayan eşyalar için vinç kiralamak daha ucuza gelebiliyor. Bu seçeneği de nakliyat firmanız ile görüşerek kararlaştırabilirsiniz. Binadan çıkarılamayan bir buzdolabı için veya koltuk takımı için vinç kiralamak hem daha ucuz hemde daha hızlı erişebileceğiniz bir hizmet.
İstanbul asansörlü nakliyat fiyatlarını öğrenmek ve nakliyat firmalarından fiyat teklifleri almak Demircan nakliyat ile çok kolay formu doldurun teklifler gelsin.
Eşya Taşıma Asansör Çeşitleri
Araç Üstü Modüler Asansör:
Araç üstü modüler nakliyat asansörü
Bu seçenek özellikle yüksek katlar için ideal olmakla beraber ülkemizde en çok tercih edilen asansör çeşitlerindendir. Bir aracın şasesine monte edilen asansör ihtiyaç doğrultusunda istenilen yere gider ve hidrolikler ile asansör raylarını istediğiniz kata uzatarak eşya taşımayı sağlar. Bu seçenekte 14. kata kadar uzanan versiyonlar mevcut. 55 metreye kadar araç üstü asansörler mevcuttur. 400 kilograma kadar yük taşıyabiliyor.
Römork Asansör:
 
Römork asansör
Bu seçenek kendi tekerlek ve denge ayaklarına sahipken istenilen yere taşınması için bir aracın arkasına bağlanması ile transfer edilir. Çok yüksek katlara da pek tercih edilmese de 10. katlara kadar bu asansör ile hizmet vermeniz çok kolay. 37 metreye kadar çeşitleri mevcuttur. 250 kilograma kadar yük taşıyabiliyor.
 
Araç İçi Nakliyat Asansörü:
Araç içi nakliyat asansörü
Bu asansör genellikle nakliyat kamyonunda taşınır ve ihtiyaç olması halinde istenilen binaya işçilerin yardımı ile kurulur. Şebeke elektriği ile çalışan bu asansör için evden uzatma kablo ile elektrik sağlanır ve eşyaların taşınması sağlanır. Diğer iki seçeneğe göre daha az katlarda tercih edilir. Genellikle 7.kat veya daha üstünde kullanılması tavsiye edilmez daha alt katlar için kullanılmasında bir sakınca yoktur. 200 kilograma kadar yükleri güvenle taşıyabilirsiniz.
Apartman Asansörleri
Yaşadığımız binaların yüksekliği arttıkça asansörlerin sayısı ve hacimleri artıyor. Bu binalarda iki çeşit asansör mevcut nispetten küçük olan ve sekiz kişinin içine sığabileceği büyüklükte olanlar insan taşımak için tasarlanmıştır. Birde daha büyük asansörler var bunlar da insan taşımada yük taşımak için idealdirler. Bina yönetimleri asansörün çeşidine göre nispetten küçük asansörlerde kesinlikle yük taşınmasına izin vermiyorlar. Ancak yüksek katlara eşya taşımakta gerçekten çok zahmetli bir iş olduğu için nakliyat firması verdiği fiyat teklifinde eşyanın taşınacağı katı dikkate alarak hesaplama yapar. Eşyanın taşınacağı kat arttıkça fiyat teklifi de artmaktadır.
İnsan ve yük asansörleri
Yüksek katlı binalara eşya taşıyacaksanız nakliyat firmasına bina asansörünün kullanılıp kullanılmayacağını bina yönetimine danıştıktan sonra bilgi vermenizi öneriyoruz. Nispetten küçük asansörlerde firma teklif verirken yinede bir fiyat farkı ön görür. Çünkü tüm eşyaların o asansöre sığmayacağını düşünür. Ancak firmayı asansörün büyüklüğü hakkında doğru bilgilendirirseniz daha doğru fiyat teklifleri alabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz binada yük asansörü varsa nakliyat firmasına bu durumu mutlaka bilgi verin. Böylece nakliyat firması yüksek katlara taşınma nedeniyle sizden ekstra bir ödeme talep etmeyecektir. Çünkü yük asansörü ile tüm eşyaları kolayca taşınacağını bilir.

One thought on “Asansörlü Nakliyat

Comments are closed.

Hemen Ara