Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Tarihi Eser Taşımacılığı

Tarihi Eser Taşımacılığı

Bir evi taşımakla tarihi Tarihi Eser Taşımacılığı arasında çok büyük fark vardır. Evlerin eşyaları değerlidir. Fakat tarihi eserler, ülkemizin geçmişi ve kültürünü yansıtan çok önemli belge statüsünde olduğundan çok daha fazla değerlidir. Tarihi eser Nakliye yaparken çok büyük hassasiyet ve özen göstermekteyiz. Tarihi eserlerin değerini bilerek sağlıklı ve güvenli şekilde nakliyelerini gerçekleştirmekteyiz. Tarihi eser tNakliyat firmaları geniş yelpazeli araç filosuna sahiptir. Araçların geniş ve özel donanımlı olması tarihi eserleri kırılmadan ve zarar görmeden taşıma adına en önemli etkendir. Tarihi eser taşımacılığı yapan firmamız aynı zamanda müze taşımasında da profesyoneldir.

Nakliye veya taşıma denilince ilk olarak akla ev ve ofis gibi mekanlar gelir. Ev veya ofis gibi alanları şehir içi, şehirlerarası ve ülkeler arası taşımacılık yapılır. Tarihi eser taşımacılığı normal eşyaların bir yerden farklı yere götürülmesinden ayrı hassasiyete ve prosedüre sahiptir. Ülkemizdeki ve dünyadaki hassas taşımacılığın belki en önemlisi tarihi eser Nakliye  ve evden eve nakliyat işidir. Tarihi ve sanat değeri taşımaları eserleri ve taşıma işleminin hassasiyetini artırmaktadır. Bir eserin tarihi değer taşıyabilmesi için üzerinden yıllar hatta yüzyıllar geçmelidir. Bu kadar uzun süreli eserlerin bir aile için, ülke için veya dünya için büyük sırları taşıyor olabilir. Bu sırların hassasiyetle korunması gerekir.

Tarihi Eser Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Maddi ve manevi değeri olan tarihi eser taşımacılığı için deneyimli ve profesyonel şirketler tercih edilmelidir. Şirketimiz, tarihi eserlerin kırılmaması, zarar görmemesi, parçalanmaması ve birbirine sürtünmemesi için çok titiz çalışır. Tarihi eser taşımacılığı şirketleri arasında önemli bir konumda olan firmamız profesyonel ve tecrübeli ekiple çalışır. Tecrübesi olmayan elamanları kesinlikle tarihi eser nakliyesine vermez. Tarihi eserlerinizi taşımaya gelenlerin tecrübeli ve alanında uzman olduklarını bilmelisiniz.

Ekibimiz tarihi eserleri özel paketleme malzemesiyle zarar görmeyecek şekilde sarıp ambalajlara yerleştirir. Kutular ve ambalajlara yerleştirilen eserler ek olarak yerleştirilen dolgu malzemeleriyle sabitlenir. Böylece birbirlerine çarpması, düşmesi, sallanması veya sürtünmesinden dolayı zarar görmesinin önüne geçilir. Firmamız, eserleri paketleyeceği malzemeyi özenle seçer. Çünkü eserlerin taşınma esnasında kırılmasını ve zarar görmesini sağlayan en önemli etken ambalajdır. Eserlere uygun olarak hazırlanan paketler ve ambalajlar, ürünlerin hiçbir şekilde zarar görmemesini sağlar.

Tarihi eser taşımasında önemli olan bir diğer husus da sigortadır. Ev ve ofis taşımacılığında kullandığımız nakliye sigortasını tarihi eser Nakliyat seçenekleri için de kullanmaktayız. Zarar görmemesi için elimizden gelenin en iyisini yaparız, sigorta ile de olası ihtimaller çerçevesinde meydana gelebilecek hasarı ödemekteyiz. Kurum veya kişilerle taşıma öncesinde yaptığımız sözleşmede sigorta poliçesi de imzalanır. Böylece ürünler güvence altına alınır.               Müze ve devlet kurumlarına ait eserler taşınacaksa kurumdan bütün gerekli izin ve belgeler alınarak nakliye gerçekleştirilir.

Neden Tarihi Eser Taşımacılığı

Tarihi, kültürel ve sanat değeri olan eserlerin taşınmasında nakliye firmaları tercih edilir. Tarihi eser NAkliyatyapan firmalar daha özel ve hassas iş yaparlar. Firmadan yardım almadan eserlerin güvenli şekilde nakliyesini yapmak zorlaşır. Firmamız sigorta yaparak, uzman kadro eşliğinde profesyonel paketleme ve nakliye gerçekleştirir. Nakliye firmamız, profesyonel hizmet sunmasından dolayı tarihi eser taşımacılığı şirketleri arasında ilk sıralardadır. Geniş ve uzun araç filomuz sayesinde her büyüklükte ve her ağırlıkta eseri taşımaktayız. Sigorta yapılması firmamızın sunduğu en büyük avantajlar arasındadır. Hasar veya zarar oluşması durumunda sigorta eserin bedelini karşılamaktadır. Tarihi eser nakliye fiyatları, taşınacak eserlerin çokluğuna, taşınacağı adresler arasındaki uzaklığa, taşıma ve paketleme için görevlendirilerek uzman ekibin sayısına göre değişmektedir. Taşımayı gerçekleştirirken müşterilerimizin ve kurumlarımızın istek ve talepleri dikkate alınır. Böylece taşımacılık sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir.

Hemen Ara