Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma

Sokağa çıkma yasağında ev nakliyat izni İstanbul taşınma izni korona virüs pandemide taşınmak, yasaklarda ev taşıma İstanbul ev taşımak yasak mı? gibi hususları vatandaşlarımız merak ediyor. Kısıtlamada taşınma izni iyi mi alınır? Yeni eve taşınacak ya da yeni ofise taşınacaklar için kısıtlamalara muadil gelen zamanlar olabiliyor. İstanbul evden eve nakliyat şirketi olarak İstanbul ve bütün Türkiye genelinde bulunan şubelerimiz ve lokal temsilciliklerimiz vasıtasıyla eşyalarınızı güvenle taşımaktayız. Bilindiği suretiyle Bilim Kurulu tavsiyeleri üstüne Sağlık Bakanlığı Korona Virüs tedbirleri kapsamında hükûmete tavsiyelerde bulunuyor. Hükûmet de buna göre bir takım kararlar alıyor. Bunlardan bir tanesi de Hafta Sonları Sokağa Çıkma Yasağı dır. Yasaklarda ev nakliyat ve E devlet taşınma izni hakkında yazımızda siz kıymetli vatandaşlarımız için mühim bilgiler sunacağız.

Sokağa çıkma yasağında ev nakliyat İstanbul yasaklarda ev taşımak

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma

Sokağa çıkma yasağında ev nakliyat ihtiyacı bulunan ivedi taşınması gereksinim duyulan vatandaşlarımız mevcuttur. Bütün vatandaşlarımız için Demircan Nakliyat şirketimiz nakliye çözümleri sunmaktadır. Korona Virüs sürecinde taşınma işlemlerimiz yüksek düzeyde tedbirler alınarak uygulanmaktadır. Korona Virüs Tedbirleri ile taşınmak isteyenlerin tercihi Demircan evden eve nakliyat şirketimizdir. Başlıca aldığımız tedbirleri alakalı sayfamızdan inceleye bilirsiniz. Özetle belirtmek icap eder ise Tulumlu, Maskeli ve Eldivenli nakliyat işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra nakliyat araçlarımız nakliye işlemleri öncesinde ve sonra hususi ultraviyole dezenfekte makinesi ile temizlemekteyiz. Çalışanlarımız, takım ve ekipmanlarımız da sıvı dezenfektan ile pak olacak şekilde hijyenik olması sağlanmaktadır.

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşımak Yasak Mı?

Sokağa çıkma yasağında ev taşımak yasak mı diye soranlar oluyordur. Evet sokağa çıkma yasaklarında ev taşımak da yasak ama izin almanız koşulu ile serbesttir. Yani izinli iseniz ve ev nakliyat izin belgeniz varsa yasaklarda ev taşıma prosedürünü yapabilirsiniz. Kısıtlamada taşınma izni almak Yasaklarda E Devlet taşınma izni alınabilir. Yasaklarda ev taşımak yasak mı? Genel olarak yasaklarda da ev taşımak yasak ve ev nakliyat izin belgesi alanlar taşınabiliyor.

Sokağa Çıkma Yasağında Nasıl İzin Alınır?

Sokağa çıkma yasaklarında birtakım istisnalar tanınmıştır. Bir kesim çalışan emekçiler ve amme personelleri bu kapsam dışında bırakılmıştır. Bu kural dışı kapsamında olan iş yerleri; fırın çalışanları, dağıtım firması elemanları, Nakliyat lojistik çalışanları ve akaryakıt çalışanları, gazete, radyo ve tv kuruluşlarında sorumlu olanlar, iş yerlerine ulaşmak için evden çıktıklarında e-devlet üstünden çalışmış oldukları bölgeleri yayınlayan belge çıktısını almalı ya da monitör görüntüsü alıp yola çıkmalıdır. Yolda tatbik yapan Polis, Jandarma gibi güvenlik görevlileri ve kontrol hazırlamaya yetkili bütün amme görevlilerine bu belgeyi göstererek gitmek istedikleri yeri söylemeleri halinde geçişlerine izin verileceği duyurulmuştur.

İstisna Kapsamında Olan Yurttaşlar Kimler?

Sokağa çıkma yasağında kural dışı kapsamında olan vatandaşlar şöyle belirtilmiştir. Sayılan vatandaşlarımız sokağa çıkma yasağı kapsamında değiller. Onlar için bir engelleme mevzubahis değildir. Bunun dışında sokakta belirleme edilen öteki bütün vatandalar şahıs başı 3 bin 150 Türk lirası para cezası kesileceği belirtilmiştir.

 • Sokağa çıkma yasağında “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, sorumlu ya da çalışanları,
 • TBMM çalışanları,
 • Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında sorumlu olanlar,
 • Acil davet merkezi çalışanları,
 • Birinci kademe yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecek ve katılacak olanlar,
 • Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereksinim duyulan tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde sorumlu personeller,
 • Ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı nakliyecilik kapsamında sorumlu olanlar,
 • Gazete, radyo ve tv kuruluşlarında sorumlu olanlar,
 • Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. toplumsal koruma/bakım merkezleri çalışanları,
 • PTT, kargo ve su dağıtım firması çalışanları,
 • Demirçelik ve cam sektörü vb. sektörlerde etkinlik yürüten işyerlerinin, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması mecburi bulunan
 • Bozulma riski bulunan ziraat ve hayvancılık ürünlerinin haşatında çalışacaklar,
 • Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında sorumlu olan araçlar ve çalışanlar,
 • Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar

Sokağa Çıkma Yasağında Nakliyat

Sokağa çıkma yasağında nakliyat ve lojistik sektörü çalışanları Şehir içi nakliyat için engelleme olabilirken şehirler arası nakliyat seferlerinde ise engelleme yoktur. Yani şu anda Şehirler arası nakliyecilik yapan lojistik ya da nakliye için bir yasak yok diyebiliriz. Güncel Duyuruları takip etmenizde yarar var. Genellikle kent içi nakliyat yasaklanırken şehirler arası nakliyat özgür oluyor. Lakin gene de aktüel ilan metnini okuyunuz. Evinizi taşıyacaksanız ve ev eşyalarını nakliyat hizmetine gereksinim duyuyorsanız, hususi izin alan Demircan Nakliyat şirketimiz ile taşınabilirsiniz. Şehirler arası taşınacak iseniz kolaylıkla ev eşyalarını bir nakliyat firması ile anlaşıp taşıtabilirsiniz. Yalnız Korona Virüs tedbirleri alan nakliyat şirketleri ile taşınmanızda yarar var. Tulum, Maske, Eldiven, Dezenfektan gibi öğeleri tatbik eden ve pak nakliye kadrosu ile nakliyecilik hizmeti sunan Demircan Nakliyat şirketimizi tercih ediniz.

Güncel Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma İzni

Türkiye Cumhuriyeti İş Hukuku alakalı maddesinde ev nakliyat hakkında yasal düzenlemeler ve bununla alakalı kanun maddesi yer almaktadır. Lakin 2020 Mart ayından bu yana yaşanmış olan korona virüs Pandemi salgını sebebiyle birtakım kısıtlamalara gidilmiştir. Şehirler arası geçişlerde ticari vasıta olsa bile denetime doğal olarak tutulmaktadır. Eğer Şehirler arası nakliyat ve Şehirlerarası evden eve nakliyat hizmeti alacaksınız bunun bir kaç izin almanız gerekiyor ve izin belgelerine gereksinim duyacaksınız. Aşağıda bu tarz şeyleri sizler için sıraladık.

 • Bulunduğunuz il ya da ilçedeki kaymakamlık / valilikten şehirler arası geçiş için izin belgesi almanız gerekiyor.
 • Taşınacağınız şehirde ikametgahınız varsa, e devlet sistemi üstünden ya da nüfus müdürlüğünden ikametgah belgesi alın.
 • Taşıma prosedürünü meydana getirecek olan nakliye şirketinin irsaliye kesmesi gerekiyor, aksi halde kontrol sırasında sorun yaşanır.

Aşama Aşama Sokağa Çıkma Yasağı Ev Taşıma İzni Almak

Aşama kademe sokağa çıkma yasağında ev nakliyat izni almak için yapılması gerekenleri açıklıyoruz. İlk ilkin E Devlet uygulaması üstünden giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için PTT şubelerinden üyelik başvurusunu derhal yapabilirsiniz. Ardından Masaüstü internet internet sitesi üstünden ya da mobil cep telefonları vasıtasıyla hususi tatbik kullanacak izin almanız mümkündür. Bunun için yapılması gerekenler şu şekildedir;

Sokağa çıkma yasağında ev nakliyat izni almak E Devlet izin işlemleri

E Devlet Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Almak

Ev nakliyat izin belgesi olarak adlandırılan Seyahat izin belgesi alın. Bunun için taşınma izni e-devlet sistemi üstünden iyi mi alınır diyenlere tanım edelim. Taşınma izin belgesi yani Seyahat izni belgesi almak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • E Devlet uygulamasını açıp giriş yapın.
 • E Devlet uygulamasının arama bölümüne İçişleri Bakanlığı Yazın
 • E Başvuru (İçişleri Bakanlığı) bölümüne tıklayıp ilerleyin.
 • https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru
 • Yeni başvuru bölümünden Başvuru Türü olarak Seyahat İzin İşlemleri seçin.
 • Belge Türü olarak 65 Yaş altı Vatandaşlarımıza Özel Araç Seyahat İzin Belgesi Verilmesi seçin.
 • Bulunduğunuz ili kendinize göre seçip istenilen detayları girdikten sonra belgenizi oluşturabilirsiniz.

Not: Belge türünde 65 yaş altı ya da üzeri kendinize göre seçiniz aile bireylerinde 65 yaş üzeri varsa buna göre başvuruda bulunun. Genel olarak Koronavürüs sürecinde sokağa çıkma yasaklarında ev nakliyat izni almak için bu tarz şeyleri uygulamanız gerekir. Kısıtlamalarda ev nakliyat yasağı için izin işlemleri yaptıktan sonra belgeniz ile taşınma işlemlerini yapabilirsiniz.

Nakliyat Fiyat Hesapla

Yasaklarda Ev Taşıma İzni

Pandemi sürecinde yasaklarda ev nakliyat izni almak gerekir. Bunun için başlıca çabalama izni ve yolculuk izin belgelerinin yanı sıra HES kodu da katılması gerekir. Günümüzde bir çok prosedürü E-Devlet üstünden taşınma izni almak kolay hale geldi. Yasaklarda taşınma izni için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde sunduk. Ayrıca bizlerden kademe bedava nakliye fiyat teklifi alabilirsiniz.

İstanbul’da Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma

İstanbul’da sokağa çıkma yasağında ev nakliyat ve evden eve nakliyat izni hakkında genel detayları sizler için sunduk. Ev taşımak yasak mı diye soran yurttaşlarımıza şunu söyleyebiliriz. Bilim kurulu tavsiyesi ile içişleri bakanlığının alacağı engelleme kararlarına uymak gerekir. Yasak dönemlerinde ev taşımak için hususi izin almak gerekir. Şehir içi evden eve nakliyat yasak mı? Evet engelleme dönemlerinde kent içi ev taşımak yasak ama bu son duyurular ile karara bağlanır. Güncel yasak duyurularını da takip etmekte yarar var.

Sokağa Çıkma Yasağının Olduğu Zamanlar:

 • Cumartesi – Pazar Hafta sonları sokağa çıkma yasakları
 • Cumartesi Pazar hafta sonu taşınma izni
 • 31 Aralık 2020 – 4 Ocak 2021 Yılbaşında Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 • 23 Nisan 2021 – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Cuma)
 • 1 Mayıs 2021 – Emek ve Dayanışma Günü (Cumartesi)
 • 12 Mayıs 2021 – 15 Mayıs 2021 Ramazan Bayramı (Çarşamba – Cumartesi)
 • 19 Mayıs 2021 – Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Çarşamba)
 • 19 Temmuz 2021 – 23 Temmuz 2021 Kurban Bayramı (Pazartesi-Cuma)
 • 30 Ağustos 2021 – Zafer Bayramı (Pazartesi)
 • 29 Ekim 2021 – Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim (Perşembe) – 29 Ekim (Cuma)

Yasaklarda Tam Kapanmada Ev Taşımak Yasak Mı?

Yasakalrda Tam kapanmada ev taşımak yasak değildir. Gerekli izin belgelerinin katılımıyla serbesttir. Tam kapanma zamanında ev taşımak için ne yapmak gerekir. Nereden izin belgesi almak icap eder hususları için malumat sunuyoruz. Nakliyecilere sokağa çıkma yasağı var mı mevzusuna bakınız. Nakliyeci iseniz tam kapanma zamanlarında nakliyeci çabalama izin belgesi almanız gerekir.

Sokağa çıkma yasağının bulunmadığı vakit hafta içi ve öteki günlerde çalışanlar yasal ev nakliyat izni alarak taşınabilirler.

Sokağa Çıkma Yasağı Taşınma İzni Almak

Eşya sahibi taşımak için valilik ya da bulunmuş olduğu bölgenin kaymakamlık vasıtasıyla lüzumlu izinleri katılması gerekiyor. Taşınacağı yerde oturma izni varsa bunu il ya da İlçe nüfus müdürlüklerinden temin etmelidir. Olağan üzeri hallerde ve sokağa çıkma yasağı ilan edilen günlerde ev nakliyat işlemleri yasaktır. Şehirler arası ev taşımak yasak mı? Sorusuna ise şu anda devlet kurumları ve yetkililerden rastgele bir engelleme bildirilmemiştir. Şehirlerarası taşınacaklar için Şehirlerarası taşınma izni hakkında sayfayı incelemelerini öneririz.

Yıl sonu ara dinlence dönemlerinde ve yaz ayları itibarıyla belirleme döneme başlayacağından kaynaklı bir çok amme çalışanı ve memur kesimi nakliyat hazırlıklarına başladı bile. Demircan  nakliyat firması olarak pandemi döneminde lüzumlu bütün tedbirimizi uyguluyoruz. Çalışanlarımız koruyucu tulum ile çalışmaktadır. Ayrıca giysi ve tulumlar sterilize edilerek çalışılmaktadır. Eşya paketleme ve ambalajlama malzemelerimiz de dezenfekte edilmiş olup tek kullanımlık ev nakliyat malzemeleri kullanıyoruz. Siz de sağlığınızı ve eşyalarınızın güvenliğini düşünüyorsanız Demircan  Evden Eve Nakliyat şirketimizin sunduğu avantajlı ve sıhhatli nakliye çözümlerinden faydalanın.

Koronavirüs Pandemi Döneminde Ev Taşıma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sokağa Çıkma Yasağı Ev Taşıma İzni

Sokağa çıkma yasağı ev nakliyat izni almak isteyen kıymetli vatandaşlarımız 7/24 Whatsap hattımızdan bedava yardımcı hattımızdan malumat alabilirler. Taşınacak eşyalarınız için bedava ekspertiz hizmetimiz kapsamında yerinde ya da uzaktan çevrimiçi eşyalarınızın durumuna bakıp taşınma planı oluşturuyoruz.

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma İzni Nasıl Alınır?

Sokağa çıkma yasağında ev nakliyat izni valilik ve kaymakamlıklar vasıtasıyla alınır. Bazen de açıklanan engelleme maddelerinde ikametgah belgesi ve yolculuk izin belgesi şartı ile taşınmaya izin verilir. Bu durumlarda e devlet sistemi üstünden celse yeri belgesi ile yolculuk izin belgesi çıktısını almanız gereklidir.

Ev Taşımak Yasak Mı?

Ev taşımak yasak değil ama lüzumlu şartları ve belgeleri karşılamayanlar için yasaktır. Son aktüel duyuruya bakmakta yarar var. Örneğin şehirler arası nakliyecilik alanında bir engelleme olmazken kent içi evden eve nakliyat alanında engelleme olabilir. Yasak döneminde taşınmak için de izin almak gereklidir.

Şehir İçi ve Şehirler Arası Ev Taşımak Yasak Mı?

Şehir içi ev nakliyat hafta içi yasak değildir. Fakat hafta sonları izin almak şartı ile serbesttir. Şehirler arası nakliyat ev nakliyat yasağı da yolculuk izni ile gerçekleştiriliyor. Yasaklarda gece ev taşımak da aynı şekilde hususi izne tabidir. Nakliye şirketimizden lüzumlu tarih için aktüel malumat alınız.

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşınır Mı?

Sokağa çıkma yasağında ev taşınır. Evet ama bu taşınma işlemleri belli prosedürlere ve izinlere bağlanmıştır. Yazımızda bulunan açıklamaları okuyarak lüzumlu yerlerden izinleri ve belgeleri temin ede bilirsiniz.

Yasaklarda Ev Taşıma Nasıl Gerçekleşir?

Yasaklarda ev taşına gerçekleşir. Bunun kapsamı belirlenen tarihlerdeki açıklanan yasakların kapsamına bağlıdır. Genellikle kent içi nakliyecilik işlemleri durdurulur iken Şehirler arası nakliye seferleri devam etmektedir.

Sokağa Çıkma Yasağın Olduğu Zaman Ev Taşınır Mı?

Evet, sokağa çıkma yasağının olduğu vakit ev taşınır. Bunun için yolculuk izin belgesini Valilik ya da kaymakamlıklar vasıtasıyla almanız gerekir. Aynı zamanda e devlet sistemi üstünden de alınabilir. Taşıma işlemleri süresi: aynı gün içerisinde adım atar ve tamamlanır. Şehir içi nakliyat işlemleri bir iş günü sekiz saat içerisinde tamamlanır. Şehirler arası evden eve nakliyat ise iki iş günü içerisinde tamamlanır.

Hemen Ara