Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Şehirlerarası Taşınma İzni

Şehirlerarası taşınma izni işlemleri E-devlet üstünden şehirler arası taşınma izni başvurusu ile izin aldıktan sonrasında basitçe şehirlerarası evden eve nakliyat hizmeti alabilirsiniz. Demircan Nakliyat şirketimiz Türkiye’nin bütün şehirlerinde bulunan şubeleri ve lokal temsilcilikleri ile güvenle taşınmanızı sağlayacaktır.

Şehirlerarası taşınma izni almak Sokağa çıkma yasağında şehirler arası ev nakliyat izni

Şehirlerarası Taşınma İzni Almak

Şehirlerarası taşınma izni almak oldukça basit Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında şehirler arası geçişlere engellemeler getiriliyor. Çoğu vakit bu engellemeler 30 Büyükşehir ve teneffüs problemi olan kömür madeni bulunan Zonguldak gibi illeri de kapsıyor. Bazen de bütün Türkiye geneli sokağa çıkma kısıtlaması getiriliyor. Ki bu daha fazla hafta sonları meydana geliyor. Bu durumlarda şehirlere giriş ve çıkışlar denetlenerek izne doğal olarak tutuluyor. Özel şehirler arası yolculuk iznine haiz kişiler geçiş yapabiliyor. İzin belgesi olmayanlar ise giriş ve çıkış yapamıyor. Sokağa çıkma yasağında ev taşıma işlemlerini büyük bir özveri ile yerine getiriyoruz.

Şehirler Arası Taşınma İzni Nasıl Alınır?

Şehirler arası engellemeler ve sokağa çıkma yasakları sağlığımız için alınan tedbirlerdir. Tayin nedeniyle ya da iş değişikliği nedeniyle kent değişiklik yapmak gerekebilir. Profesyonel nakliye firması ile ekonomik şehirler arası nakliyat fiyatları ile taşınmanız gerekir. Bu durumlarda E-Devlet uygulaması ya da internet sitesi üstünden İçişleri Bakanlığına Başvuru oluşturup Şehirler arası yolculuk izni almanız mümkündür. Başvurunuz il valiliği ya da ilçe kaymakamlıklarınca değerlendirilip sizlere SMS mesajı ile malumat verilecektir. Olumlu ya da negatif bilgilendirmeden sonrasında taşınma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Şehirlerarası Ev taşımak için nereden izin alınır?

Şehirlerarası ev taşımak için nereden izin belgesi alınır diye soran müşterilerimiz oluyor. Şehirler arası ev taşımak için izin almak gerekir. Şehirler arası ev nakliyat izni almak için yapılması gerekenleri sıralayalım.

 • E Devlet uygulamasına giriş yapın.
 • E Başvuru (İçişleri Bakanlığı) seçeneğini tıklayın.
 • Yeni başvuru düğmesine tıklayın. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru
 • Başvuru Türü olarak Seyahat izin İşlemlerini seçin.
 • Belge Türü şeklinde de 65 Yaş Altı Vatandaşlarımıza Özel Araç Seyahat İzin Belgesi Verilmesi kısmını seçin. (Kendi Yaşınızı dikkate alarak seçin)
 • Bulunduğunuz İl kısmını kendinize göre seçip ilerleyin.
 • Başvuru oluşturma bölümünde sizden bilgiler istenecektir. Tüm bilgilerin doğru girilmesinden sonrasında belgeniz oluşturulmak suretiyle alakalı birime iletilecek ve izin müracaat süreciniz başlamış olacaktır.

Başvurunuzun kararı sizlere SMS mesajı olarak iletilecek belgenizi bu bölüm üstünden alabileceksiniz. Başvurunuz Olumlu ya da Olumsuz da olabilir. Makul sebepler ve mecburi hallerde genelde müspet olarak sonuçlanıp yolculuk izin belgesi verilmektedir. Taşınma sürecinin daha sıhhatli olması adına Taşınmaya destek araçlar sayfamıza bakabilirsiniz.

Nakliyat Fiyat Hesapla

Şehirler Arası Seyahat İçin HES Kodu Almak

Seyahat izni için ayrıca HES Kodu almanız ihtiyaç duyulan durumlarda HES Kodu Nasıl alınır?

HES Kodu almak için https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden giriş yaparak E devlet sistemi üstünden dilediğiniz süreye göre HES kodu alabilirsiniz.

Şehirlerarası Taşınma İzni

SMS İlle HES Kodu Almak

Seyahat izni için şehirlerarası yolculuk HES kodu ve Devlet kurumlarına giriş için HES kodu almanız gerekir. SMS yolu ile anında HES kodu alabilirsiniz üstelik kendinize göre tedavül zamanı de yazabilirsiniz. SMS ile HES kodu almak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Hayat Eve Sığar uygulaması üstünden HES kodu bölümüne girin.
 • https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes.html
 • HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS atılır.
 • HES KODUNUZ:
  “U3H6 – 9247 – XX”
  Harf ve sayılardan oluşan kod size aittir.

Aşama Aşama Şehirler Arası Taşınma İzni Almak

Aşama kademe şehirler arası taşınma izni almak ile alakalı aşağıda bulunan aşamaları resim ve yazılı olarak detaylı şekilde belirttik. Tüm aşamaları doğru bir halde uyguladığınızdan emin olunuz. Kozucoğlu Evden Eve Nakliyat LTD ŞTİ şirketimiz müşterilerimiz için bütün aşamaları gerçekleştirerek lüzumlu izin iş ve işlemlerini bizzat gerçekleştirir.

Türkiye’de Sadece Demircan Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

 

Hemen Fiyat Teklifi Al

E-Devlet Üzerinden Seyahat Arası Seyahat İznine Başvurmak

E-Devlet internet sitesine ya da uygulamasına giriş yaptıktan sonrasında arama bölümüne aşağıdaki görselde bulunduğu gibi içişleri bakanlığı yazın. Çıkan sonuçlardan E-Başvuru (İçişleri Bakanlığı) seçeneğine tıklayın. Buradan müracaat bölümüne gideceksiniz. Daha yapmış olduğunuz başvurular varsa bu kısımda listelenir. Daha ilkin yapmış olduğunuz başvurular haricinde yeni müracaat için Başvuru oluştur bölümüne tıklıyorsunuz.

E-Devlet uygulaması içişleri bakanlığı izin işlemleri

Şehirlerarası Taşıma İçin İzin Alma Süreci

Başvuru Oluştur düğmesine tıkladıktan sonrasında Başvuru Türü: Seyahat İzin İşlemleri ve Belge türü seçimini de kendinize göre yapıyorsunuz. Bulunduğunuz ili seçip müracaat ekranında istenilen detayları dolduruyorsunuz.

Sokağa çıkma yasağında ev taşımak için yolculuk izin belgesi almak

Son aşamada Standart Başvuru Metni kısımlarını dolduruyorsunuz. NOT: taşınmayı gerçekleştirecek olan nakliye aracının plakasını, şoförün ve nakliye işlemlerinde çalışacak işçilerin TC hüviyet ve telefon numarası bilgilerini de burada bulunan ekrana girmeniz gerekiyor.

 • Doğum Tarihiniz:
 • Gideceği Yerdeki Hane Halkından En Az Birinin TC Kimlik Numarası, Adı Soyadı, Cep Telefonu:
 • Beraberindeki Yakınlarının (Eş, Çocuk, Anne, Baba, Kardeş) TC Kimlik Numaraları, Doğum Tarihleri ve İsimleri:

Nihayet başvurunuzu oluşturduktan sonrasında kararı SMS Mesajı ile almayı bekleyeceksiniz. Başvuru durumuna göre hususi yolculuk izin belgenizi bu ekrandan alabileceksiniz. Koronavirüs tedbirleri alan nakliye şirketimiz ile taşınmak için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Şehirlerarası Taşıma İzni Olan Nakliyeci

Şehirlerarası nakliyat izni olan nakliyecilerden bir tanesi de Demircan Evden Eve Nakliyat Ltd Şti kuruluşumuzdur. Resmi belgeli faturalı ve sözleşmeli nakliyecilik hizmetleri sunmaktayız. Profesyonel ev ofis nakliyat işlemleri ile güvenilir nakliye çözümleri geliştiriyoruz.

Şehirler Arası Taşınma İzni Nereden Alınır?

Şehirler arası taşınma izni E Devlet uygulaması üstünden alınır. Aşama kademe e devlet üstünden yolculuk E-devlet uygulaması üstünden İçişleri Bakanlığı şehirler arası taşınma izni başvurusu yapmak ile alakalı bütün detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Şehirlerarası ev nakliyat yasak mı?

Şehirlerarası ev taşımak yasak mı, Tabi ki de hayır. Pandemi sürecinde koronavirüs yayılma hızını kesmek amacıyla şehirlerarası ve kent içi sokağa çıkma yasağı uygulanabiliyor. Yasaklarda ev taşımak için izin belgesi aldıktan sonrasında evinizi taşıyabilirsiniz.

Şehirler arası taşınma izni kaç gün

Şehirler arası taşınma izni almak için Resmi belge oluşturmanız gerekir. İzin taşınma süreci süresince geçerlidir. Dilediğiniz şehre taşınabilirsiniz. Bunun için taşınma işlemlerinde belgeyi yol denetimi yapan emniyet güçlerine ibraz etmeniz yeterlidir.

Şehirler Arası Seyahat İznine Nasıl Başvurulur?

E Devlet uygulamasına girin. İçişleri bakanlığı baturu bölümünü seçin yeni müracaat oluşturabilirsiniz. Yazımızda iyi mi yapılacağını adım adım anlattık.

Hemen Ara