Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Motosiklet 7/24 Nakliyat

Şehirlerarası Motosiklet Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Motosiklet taşımacılığınıMotosiklet 7/24 Nakliyat son yıllarda en fazla talep gören taşıma türlerinden bir tanesi haline geldi. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik yoğunluğunun artması ve yollarda yaşanan zaman kayıplarının önüne geçebilmek için motosiklet kullanımı her geçen gün daha da artıyor. Motosiklet taşımacılığı birçok detayı da beraberinde getiriyor. Farklı yöntemlerle motosikletinizi şehirlerarası bir yolculuğu çıkarabiliyorsanız, ancak böyle bir yolculuk için en güvenli tercihin alanında tecrübeli nakliyat firmaları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Motosikletinizin garantili bir şekilde hızlı ve uygun bir fiyatla istediğiniz bölgeye ulaşmasını istiyorsanız, nakliyat firmalarından fiyat alabilir ve kafanız rahat bir şekilde motosiklet taşıma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Motosiklet taşımacılığı alanında yılların verdiği tecrübe ile binlerce motosiklet ve scooterın şehirlerarası nakliyatını gerçekleştiren profesyonel nakliyat firmalarından tek tuşla fiyat teklifleri alabilmeniz mümkün!

 

Motosiklet Taşımacılığı Nakliyat Firması Avantajları

Motosiklet taşımacılığı yapan nakliyat firmaları ile satın aldığınız motosikletlerinizi ya da sattığınız ve göndermek istediğiniz bir motosikletin teslimatını organize etmek hem çok daha güvenli hem de diğer taşımacılık yöntemlerinden fiyat olarak çok daha avantajlı! Motosiklet taşımacılığı için nakliyat firması ile çalışmayı tercih ettiğinizde, dilerseniz nakliyat firması kapıdan kapıya teslimat ya da isteğinize bağlı olarak seçtiğiniz teslimat noktasına motosikletinizi getirip teslim edebiliyor veya siz teslim alabiliyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse, uzun yıllardır rüyalarınızı süsleyen motosikleti çok uygun fiyata buldunuz ve sizin için doğru motosikletin bu motosiklet olduğundan adınız gibi eminsiniz. Fakat sizin için çok özel olan bu motosiklet yüzlerce belki de binlerce kilometre uzakta. Böyle bir durumda ne yapardınız, motosiklet çok uzakta olduğu için hayallerinizden hemen vazgeçmeyi mi tercih ederdiniz? Hayalinizdeki motosikletten vazgeçmenize hiç gerek yok! Sektörün deneyimli nakliyat firmalarından hızlı bir şekilde fiyat alabilir ve form doldurarak motosikletinizi ayağınıza kadar getirtebilirsiniz.

Şehirlerarası Taşımacılık İçin Motosiklet Nasıl Hazırlanır?

Motosikletinizi şehirlerarası yolculuğa hazırlamak için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Nakliyat firması motosikletinizi almak için geldiğinde zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız, bu işlemleri taşıma firmanız adresinize ulaşmadan tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Öncelikle, anahtarınızı mutlaka anahtar yuvasından çıkarın, taşıma süresi boyunca kimse motosikletinizi çalıştırmaya ihtiyaç duymayacaktır. Bunun dışında, taşıma ekibinden de olsa, kimsenin motorunuzu kullanmasına izin vermek istemezsiniz. Taşınma esnasında unutulmaması gereken konulardan bir tanesi de direksiyon kilididir. Direksiyon kilidi açık tutulmalı ve bu sayede bisiklet serbestçe dönebilmelidir.

Motosikletinizin lastiklerinin havası normalin altında ise hava basıncını normal seviyeye getirmeye özen gösterin. Son olarak da tüm kişisel eşyalarınızı taşınma esnasında bisikletten çıkarın. Kaybolacak eşyalarınızdan taşımacılık firması sorumlu olmayacaktır. İmzaladığınız sözleşmede bu maddenin yer aldığından emin olabilirsiniz. Bu yüzden kişisel ve değerli eşyalarınızı kesinlikle motosiklet üzerinde bırakmayın! Motosiklet nakliyesinde dikkat etmeniz gereken noktaları kısaca şu şekilde listeleyebiliriz: Mümkünse yakıtı tahliye edin, motosiklet çantalarının içini boş bırakın, vitesi boşta bırakın, anahtarlarınızı motosiklet üzerinde bırakmayın ve gidonun kilidini açık bırakın ve gidon serbestçe dönebilsin.

Motosiklet Taşımacılığının Diğer Eşyalardan Farkı

Motosiklet taşımacılığını diğer eşya taşımalarından ayıran birkaç fark bulunmaktadır. Genel olarak motosiklet içindeki yakıtı boşaltmanız şart değildir ya da motosikletinize mekanik bir önhazırlık yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Eşya taşımacılığında olduğu gibi motosikletinizi herhangi bir şekilde paketlemenize veya sarmanıza gerek yoktur. Nakliyat firmalarının şoförleri, düzgün bir şekilde paketlemek ve sabitlemek için gerekli paketleme ve sabitleme araçlarına sahiptir.

Sizin yerinize bu işlemleri çok hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirler. Alım noktası ve teslimat noktaları için, en az 10 tekerlekli büyük bir kamyonun girebileceği ya da römorklu bir kamyonun sığabileceği konumları tercih etmeniz gerekiyor. Sizlerin de bildiği gibi hemen hemen bütün yerleşim bölgelerinde, motosiklet yükleme ve indirmeyi zorlaştıran en önemli etken dar sokaklardır. Bulunduğunuz adres ya da motosikletinizi göndereceğiniz konum kamyonun girmekte zorlanacağı bir noktada ise, taşıma işlemlerini daha kolay hale getirmek ve zaman kaybı yaşamamak için adresiniz olarak ana caddeleri seçmeniz daha mantıklı ve doğru bir seçim olacaktır.

Şehirlerarası Motosiklet Taşıma Fiyatları

 

Motosiklet taşıma işlemlerinde en önemli konulardan bir tanesi de ücret konusu şüphesiz! Türkiye’de ortalama motosiklet taşıma fiyatları 500 ila 1200 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Taşınması için fiyat belirlemenin en önemli kriterleri ise motosikletin taşınacağı mesafe, motosiklet türü ve büyüklüğüdür. Eğer siz de motosikletinizin şehirlerarası taşınmasını istiyorsanız tek tuşla nakliyat firmalarından fiyat teklifleri alabilir ve motosikletinizi evinizin önünden aldırarak istediğiniz noktaya en güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırabilirsiniz.

Taşıma ücretinin belirlemesi konusunu biraz daha açmak gerekirse; motosiklet taşınma mesafesi,  yaşı, motosikletin markası ve modeli nakliyat ücretinin belirlenmesinde kullanılan kriterlerdir. Öte yandan, motosikletin gideceği il ya da ilçe sık kullanılan bir güzergah üzerinde yer alıyor ise fiyatlar düşüş gösterirken, sık kullanılan bir güzergahın dışında ise taşıma fiyatları otomatik olarak artış gösterecektir. Örneğin, İstanbul’dan Ankara’ya bir motosiklet taşıma talebi oluşturduğunuzda, çok sık seyahat edilen bir güzergah olduğu için düşük bir ücretle karşılaşacaksınız. Fakat Zonguldak gibi sık seyahat edilmeyen bir güzergahı tercih ederseniz karşınıza daha yüksek fiyatların çıktığını görebilirsiniz.

Burada önemli olan nokta, taşıma aracının genel güzergahına yakın bir konumu seçebilmektir. Şehirlerarası motosiklet taşımacılığı için online form doldurarak birçok nakliyat firmasından fiyat teklifi alabilir ve güzergah olarak size en uygun nakliyat firmalarından uygun fiyat teklifleri alabilirsiniz. Unutmayın ki, bir motosikletin nakliyesi kargo ile küçük bir koli göndermek gibi bir işlem değildir maalesef. Motosiklet oldukça pahalı, kolay zarar görebilir bir araç olduğu için çok daha fazla özen ve emek istemektedir. Şehirlerarası  taşıma işlemlerinizde zarar görme riskini en aza indirmek için mutlaka tecrübeli nakliyat firmalarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Nakliyat firması seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise, zarar görme riskine karşı firmaların sunduğu sigorta seçenekleridir. Motosiklet taşıma sektöründe tecrübeli olan firmaların hemen hemen tamamı hasar sigortası seçeneği sunmaktadır. Seçiminizi yaparken, sigorta kapsamında nelerin yer aldığını dikkatlice okumanızı ve değerlendirmenizi bu kriterler üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Hemen Ara