Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

LİFTLİ KAMYON

LİFTLİ KAMYON

İLE AĞIR EŞYALARIN TAŞIMALARINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Liftli Kamyon ile, Ağır ve hacimli eşyalarınızın taşınmasında sadece  insan gücüne başvurmak hata olacaktır. Özellikle de ağır eşyalara zarar gelmemesi adına bu durumdan uzak durmak gerekir. Nitekim eşyalar insan gücüne fazla kalır. Ve de taşıma sırasında çarpma ya da düşürme meydana gelebilir. Bu gibi durumlar eşyaların zarar görmesine neden olur. Zararın liftli taşımacılık ile son bulması sağlanmıştır. Şöyle ki:

 • Araçlarda bulunan asansörler ile nakliye daha teknolojik hale gelmiştir.
 • İnsan gücü yerini son teknoloji makinelere bırakmıştır.
 • Özel materyaller sayesinde eşya güvenliği desteklenmiştir.

Örneğin en başta liftli yani asansörlü yapılar sayesinde eşyaların temin edilmesi kısa sürer. Bir de transpalet eşliğimde eşyaların araca yüklenmesi sağlanır. Hepsi aşamalı olacak şekilde devreye girer. Yani liftli taşımacılık son derece planlı ve programlı bir şekilde gerçekleşir. Bu durum nakliyenin hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına etki eder.asansörlü-ev-eşya-taşıma-Demircan nakliyat

Liftli Araç Özellikleri Nelerdir?

Liftli taşımacılık için kamyon ya da kamyonet temin edilir. Bu aşamada taşınacak olan eşyaların özellikleri göz önünde bulundurulur. Örneğin hassasiyetleri ve ağırlıkları dikkate alınır. Buna bağlı olarak en doğru aracın tercih edilmesine özen gösterilir. Arkasından gelen özellikler:

-Liftler: Kamyon ile kamyonet arkasında liftli yapılar mevcut durumda. Yani asansör eklenmiştir. Özel materyallerden ve son teknolojiden faydalanılır. Bu şekilde bina yüksekliğine rağmen liftli araçlara eşyaların yüklenmesi kısa sürer.

-Transpalet: Liftlerin haricinde transpalette kullanılır. Bu sefer araca yükleme sırasında transpalet kullanılır. Yükleme esnasında da sorun yaşanması engellenir. Yine bu aşamada da insan gücüne gerek kalmaz. Tamamen son teknoloji ile eşya güvenliği maksimum seviyede tutuluyor.

Liftli Taşımacılık İçin Kullanılan Araçlar

Yukarıda belirttiğimiz özelliklere sahip olan araçlar liftli taşımacılık için tercih edilir. Temelde kamyonların ve kamyonetlerin bu özelliklere sahip olduğu açık durumda. Dayanıklı ve geniş kasalı olan araçlara eşyaların yüklenmesi sağlanır. Ağırlıkları ve ebatları dikkate alınarak eşyaların yüklenmesine özen gösterilir. Hatta bunun için:

 • Eşya denetimlerine dahi yer verilir.
 • Müşterilerin ifadelerine ve isteklerine göre harekete geçilir.

Tamamen müşteri memnuniyetini dikkate alarak hizmet vermekteyiz. Özellikle de eşyaların zarar görmemesi ve zamanında teslim edilmesi adına titiz davranmaktayız. Bunun için eşya güvenliğine yer verilir ve belirtilen tarihlerde nakliyenin gerçekleşmesi sağlanır. Şehir içi ya da şehir dışı olacak şekilde liftli taşımacılık faaliyetlerimiz aktif hale gelir. Yani adresin herhangi bir sorun teşkil etmediğini belirtmek gerek. Her türlü adrese teslimat gerçekleşir.

Liftli Nakliye Fiyatları

Diğer nakliye alanlarına nazaran riskin minimum seviyede olduğu açık durumda. Özellikle de eşyaların hasar görmemesi adına sık sık liftli araç kiralama göz önünde bulundurulur. Eşyalara göre kamyon ya da kamyonet kiralama dikkate alınır. Bu yolla son derece makul fiyatlardan taşınmanın gerçekleşmesi sağlanır. Çünkü liftli taşımacılık çoğu masrafın ortadan kalkmasına etki etmiştir.

Örnek vermek gerekirse taşıma için vinç kullanılmaz. Aynı şekilde forklife kiralamanız da gerekmez. Ekstra olan bu araçlar için herhangi bir ödeme yapılmaz. Yani liftli taşımanın son derece ekonomik fiyatlardan gerçekleşmesi sağlanır. Sadece nakliye ücreti temin edilir ve belirtilen gün içerisinde taşımanın gerçekleşmesine özen gösterilir. Böylece:

 • Vinç gibi ekstra araçlara gerek kalmadan taşınmaya geçilir.
 • Direk olarak liftli araçlardan nakliyenin tamamlanması sağlanır.

İnsan gücünün dahi minimum seviyede kalması maliyetleri düşürür. Kısacası liftli taşımacılık diğerlerine nazaran son derece ekonomiktir. Bu sayede bütçeden tasarruf ederek nakliye hizmetlerimizden faydalanmanız mümkün.

Liftli Kamyon Hizmetleri Nelerdir?

Liftli lojistik hizmetlerinin gün geçtikçe artış gösterdiği açık durumda. Örneğin fuar malzemelerinin taşınması için sık sık liftli araçlar kiralanıyor. Kamyon ya da kamyonet eşliğinde taşımanın gerçekleşmesi sağlanıyor. Haricinde hastane malzemelerini taşımak isteyenler de liftli araçlardan çözümü bulunuyor. Kiralama neticesinde tüm ağır ve hassas eşyaların taşınması sağlanıyor. Bunların dışında:

 • Stand ile dekor eşyalarının taşınması için temin edilir.
 • Sahne sistemleri de ağır olduğu için liftli araçlara yüklenir.
 • Ofislerde bulunan elektronik eşyaların taşınması adına tercih edilir.

Ev, ofis ya da fuar gibi çeşitli alanlarda liftlik araçlardan nakliyeye geçilir. Mesela çelik kasalar veya bankamatikler için mutlaka liftli taşıma dikkate alınmalıdır. Çünkü bu tarz ağır eşyaların insan gücü ile taşınması mümkün olmaz. Olası taşınma faaliyetleri sırasında eşyaların hasar görmesi de kaçınılmaz olacaktır.

 

Güvenli Liftli Nakliye Hizmetleri

Liftli kamyon ile kamyonet eşliğinde her türlü eşyanın nakliyesine geçilir. Üstelik bu aşamada güvencelere yer verilir. Örneğin sigorta dahilinde lojistik hizmetlerimizden faydalanmanız mümkün. En başta eşyalar üzerinden sigorta belirlenir ve anlaşma içerisinden bu durum ifade edilir. Tarafların imzasına göre anlaşma tamamlanır.

Sonuç olarak taşınma sırasında meydana gelen hasarlar dikkate alınır. Hasar gören eşyalar için ödeme gerçekleşir. Hasarın sigorta ödemesi dahilinde giderilmesine özen gösterilir. Bu durum eşya sahiplerinin gönül rahatlığı ile nakliyeye karar vermesine etki ediyor. Ve de planlanan gün içerisinde taşımanın gerçekleşmesi sağlanıyor.

Liftli Kamyon Bakımı

Periyodik olacak şekilde araç bakımları gerçekleşir. Bu durum liftli araçlardan kaynaklı sorunların ortadan kalkmasına etki eder. Örneğin taşıma sırasında araçların arızalanması mümkün olmaz. Yine seyir halindeyken de araçlardan kaynaklı herhangi bir sorun yaşanmaz. Bunun için:

 • Belirtilen zamanlarda bakıma girmesi sağlanır.
 • Hijyen koşullarına uygun bir şekilde nakliyeye geçilir.
 • Standartlara uygun olan araçlardan lojistik hizmeti verilir.

Araçlar önceden belirttiğimiz gibi başta liftli yapılara sahiptir. Bir de transpalet ile iş gücü daha hafif hale gelmiştir. Özellikle de zamandan tasarruf etmek isteyenlerin tercihi bu yönde oluyor. Kısa sürede eşyaların taşınması ve yerleştirilmesi sağlanır. Örneğin fuar düzenlemeleri için zaman son derece önemlidir. Herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyenler de tercihini Acarsoy Nakliyat’tan yana yapıyor. Firmamız uzman kadrosu ile her türlü taşıma faaliyetlerini yerine getiriyor.

Liftli Kamyon Taşımada Eşya Güvenliği

Eşyaların taşınma sırasında hasar görmesi mümkün değil. Çünkü bunun için özel metodlarımız mevcut. Mesela spanzet eşliğinde yüklerin güvenli hale gelmesi sağlanır. Yani kayışlar eşliğimde gerdirme gerçekleşir. Bu yolla eşyalar son derece güvenli bir şekilde taşınmaya uygun hale gelir. Ve de yol boyunca hasar görmesi engellenir. Şöyle ki:

–Yükleme: En baştan belirttiğimiz üzere liftli taşımacılık için vinç kiralamanız gerekmez. Direk olarak liftli yapılara sahip olan kamyon ya da kamyonet üzerinden harekete geçilir. Bu yolla eşyaların indirilmesi ve yüklenmesi uzun sürmez. Hatta devamında transpalet ile araca yüklenmesi sağlanır.

–Taşıma: Taşınmaya uygun hale gelen eşyalar ile harekete geçilir. Bunun için de kayışlardan spanzet uygulanır. Yani sağlam kayışlar sayesinde eşyalar güvenli hale gelir. Kayışlar gerdirilir ve eşyaların sabitlenmesi sağlanır.

Tüm bu aşamalar planlı bir şekilde gerçekleşir. Müşterilerin de aşamalara yönelik bilgi sahibi olmalarına özen gösterilir. Varsa özel istekleri dahi dikkate alınır ve lojistik hizmetlerine geçilir. Kısacası müşteri memnuniyetine son derece önem vermekte, nakliyenin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına özen göstermekteyiz.

Hemen Ara