Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Kışın Evi Sıcak Tutmanın Yolları

Kışın evi sıcak tutmanın yolları, Kış aylarında evinizi sıcak tutma yöntemleri, Kışın evi soğuktan koruma yoları ve azca maliyetle sınmak için yapılacakları sizler için araştırdık. Aşağıda sunduğumuz bilgiler doğrultusunda kış mevsiminde evinizi sıcak tutacaksınız. Kışın evi sıcak tutma yöntemleri ile evinizi daha sıcak tutun.

Kışın Evi Sıcak Tutmanın Yolları

Havaların soğuk olduğu vakit ve kışın evi sıcak tutmanın yolları vardır. Bunların başlangıcında evinizin özellikleri gelir. Değiştirilebilecek kısımlarına kendiniz müdahale ederseniz kışın eviniz sıcak olacaktır.

Kışın evi sıcak tutmanın yolları Kış aylarında evinizi ısıtın

En İyi Kışın Evi Sıcak Tutmanın Yolları Listesi

En iyi kışın evi sıcak tutmanın yollarını başlangıç olarak şöyle sıralayabiliriz.

 • Bulunduğunuz ortam soğuk havaya rağmen korunaklı olmalı
 • Peteklerin bakımını yaptırın
 • Peteklerin sıcaklığını durağan(durgun) tutun
 • Petekleri soğuktan koruyun
 • Soğuk havanın akışına mani olun
 • İçerideki ısının bereketli dağılmasını sağlayın

Kış Aylarında Evi Sıcak Tutmanın Yolları

Kış aylarında evinizi sıcak tutacak altın değerinde önerilerimizi sizin için sıraladık. Aşağıda sunduğumuz detayları kendi koşullarınıza göre uygulayabilirsiniz. Aşama kademe kış aylarında evi iyi mi ısıtırız buna bakalım.

Alüminyum Folyo Kullanın

Petek radyatörleri duvara dayalı ise sıcaklık kaybı kaçınılmazdır. Hele ki peteğin bulunmuş olduğu kısım dışarıya bakıyor ise duvar ile petek arasına alüminyum folyo koymanızı öneri ederiz. Böylece dışarı yansıyan sıcaklık içeri geri yansıdığından sıcaklık kaybı oluşmaz. Peteklerdeki sıcaklık kaybının önüne geçmenin en etkili yolu petek radyatörün arkasındaki duvara alüminyum folyo yapıştırmaktır.

petek arkası folyo sıcaklık kaybını önler

Kalın Perdeler Tercih Edin

Kalın perde kullanmak pencerelerden gelecek soğuk hava akışını engeller. Termal özellikli ve izolasyon özelliği bulunan perdelerin yanı sıra kalın perdeleri kullanmanızda fayda var. Ayrıca pencereler arasında bulunan açıklar için sünger kullanmanızı öneriyoruz.

Perdeler Gün Işığı Alsın

Perdeleriniz gündüz güneş ışınlarını alacak şekilde olmalı. Gece kalın perdeleri çekebilirsiniz. Gündüz de güneş ışınlarını alacak şekilde perde kullanmalısınız. Bu durumda güneş ışınları evinizin içini ısıtacaktır. Unutmayın güneş girmeyen eve hekim girer.

Çift Camlı Pencere Tercih Edin

Kışın evi sıcak tutmanın bir öteki yolu, evdeki pencerelerin çift camlı olmasıdır. Çift camlı pencereler soğuğu daha azca geçirir ve evdeki ısıyı da dışarı vermeden içerde tutar. Havanın düzgüsel derecede olduğu şehirlerde çit cam oldukça fazla soğuk olduğu şehirlerde çift pencereli çift cam öneriyoruz.

Küçük Delikleri Kapatın

Evinizde hava akışının sağlayan, soğuk havayı geçiren ufak delikler olabilir. Genellikle cam ve kapı aralıkları, pencere aralıklarında bu çatlak ve delikleri kapatmanızı öneri ederiz. Böylece soğuk ve sıcak hava akışı ile sıcaklık kaybının önüne geçersiniz.

pencere ve kapı boşluklarındaki delikleri kapatın

Bulunduğunuz kent ve bulunduğunuz ev aslında soğuğun ana kaynağıdır. Kimi vakit şartlarımıza göre lüzumlu ise buna uyarız. Gerekli değil ise basit bir halde taşınmak sureti ile problemleri kökünden çözme fırsatınız doğar. Ya sıcak bir şehre taşınırsınız. Ya daha güneş gören ve sıcaklık yalıtımları tam olan yeni bir daireye taşınırsınız. Taşınacağınız vakit evden eve taşıma fiyatları konusu ile ilgili tahmini ücretlere bakabilirsiniz. İstanbul evden eve taşıma şirketimiz 7/24 hizmetinizdedir.

Nakliyat Fiyat Hesapla

Kışın Evinizi Sıcak Tutmanın Yöntemleri

Kışın evinizi sıcak tutmanın yöntemlerini soğuğu kesmek ve sıcaklığı arttırmaktıdır. Bunu yaparken mevcut koşullardaki açıkları kapatmanız gerekir. Örneğin evinizin güney, şark cephe tarafında bulunması öteki evlere göre bi kat daha sıcak tutacaktır.

“Isınamıyorum!” Diyenlere: Daha Sıcak Bir Ev İçin İpuçları

Eyvah kış geldi fakat ısınamıyorum! diyenler için daha sıcak bir ev ipuçları veriyoruz. Kombi ve petek senelik bakımı yaptırmalısınız ki tıkanma, hava kaçırma ya da ısınmama sorunu olmasın.

Kışın Evi sıcak Tutmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kışın evi sıcak tutmanın püf noktarı evinizdeki yerin parkeli bulunmasına dikkat ediniz. Ayrıca soğuk zeminden gelen soğuğu kesmek için kalın halılar kullanabilirsiniz. Halıfleks, kışlık halılar ya da yerden ısıtmalı halılar tercih edebilirsiniz.

Soğuk Kış Günlerinde Evinizi Daha Sıcak Tutacak Öneriler

Soğuk kış günlerinde evinizi daha sıcak tutmak için şunları yapınız. Kullanmadığınız odanız varsa radyatör peteğini kapatıp, kapıları da kapatın. Böylece soğuk havanın yayılmasını önleyebilirsiniz. Kapalı kapıların alt kısmından gelecek soğuk havayı kesmek için sünger vb. şeylerle kapı altlarını kapatınız.

Kışın Evi Soğuktan Korumanın Yolları

Kışın evi soğuktan korumanın yolu şu şekildedir. Zemin yalıtımı yapılmalıdır. Mümkünse alttan ısıtma ve parkeli zeminler tercih edilmelidir. Duvar yalıtımı yapılmalıdır. Bunun yanı sıra çatı katı ise eviniz çatı yalıtımı izalasyonu yapılmalıdır.

Türkiye’de Sadece Demircan Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

 

Hemen Fiyat Teklifi Al

Soğuk Havalar Yaklaşırken Evinizi Sıcak Tutacak Önlemler

Soğuk havalar yaklaşırken evinizi sıcak tutacak önlemler almalısınız. Bunları sizler için aşağıda derledik.

 • Perdelerinizi etkili kullanın
 • Pencere ve kapılardaki hava alan boşlukları kapatın
 • Kışlık halıların gücünden faydalanın
 • Kullanılmayan odaların kapısını kapatın
 • Evin içerisinde kalın kıyafetler tercih edin
 • Oda sıcaklığını durağan(durgun) tutun
 • Mobilyaların petek önlerinde olmamasına dikkat edin
 • Mobilyaların soğuğu kesecek noktalarda bulunmasına itina gösterin
 • Folyoyla ısıyı evin içerisine doğru yönlendirin
 • Peteklerin üstüne sıcaklık yönlendirici raf koyun
 • Şömine ve odun sobaları tercih edebilirsiniz
 • Sıcak içecekler tercih edin, içinizi ısıtın

Kışın Evi Sıcak Tutmanın Yolları Hakkında Sıkça Sorulanlar

Kışın evi sıcak tutmanın yolları konusu ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için cevapladık. Doğalgaz faturalarının daha düşük gelmesi için önerileri uygulayın. Daha ucuza ısınmak için denilenleri yapmış olursanız kazançlı çıkarsınız. Faydalı malumat veren faydalı içeriğimizin daha oldukça insana kavuşması için lütfen paylaşınız. Doğal gaz faturası iyi mi düşürülür içeriğini de okuyabilirsiniz.

Evi en iyi ne ısıtır?

Evi en iyi önlemler ısıtır. Ardından ısıtmak için kullandığınız tekniği desteklemek için dizgesel ve yöntem yöntemlerle ısıyı evin içerisinde tutmanız gerekir. Size vereceğimiz bilgilerle artık eviniz sıcak olarak.

Kışın kendimizi iyi mi sıcak tutarız?

Kışın kendimizi iyi mi sıcak tutacağınız ilk ilkin sağlıkla ilgili bir sorudur. Yani kan düşüklüğü yok ise bünye zayıf değil ise soğuğu oldukça fazla hissetmezsiniz. Bünye zayıf ve kan düşüklüğü de fazla ise o vakit düzgüsel sıcak havada dahi üşüyebilirsiniz. Bunun için kışın iyi beslenin ve yün içlik kullanın.

Isınmak için neler yapılmalı?

Isınmak için neler yapmalıyız diye soranlara bir yol haritası sunuyoruz. Hem evin içerisinde hem evin dışında, hem de kendimizdeki faktörlere göre ısınmak için yukarıdakileri uygulamalıyız.

Evin içini iyi mi ısıtılır?

Evin içini peteklerle, soba ve şömüne gibi araçlarla ısıtabilirsiniz. Kat kaloriferi, doğalgaz, kömür ya da odun mahareti ile ısınmanız mümkün. Bunlara ayrıca bu yazımızdaki soğuğu kesici önlemleri almalısınız.

Hemen Ara