Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Kiracılar İçin Ev Peşinatı Biriktirme Yöntemleri

67 / 100

Kiracılar için ev peşinatı biriktirme yöntemleri, ev için peşinat biriktirmenin ipuçları peşinatla, taksitle ev almak için birikim yapma yolları bu yazımızda. Kiracıya ev isteyene peşinat için para biriktirmenin yolunu göstereceğiz.
UYARI: Bu yazımızda yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve repertuvar tamamiyle size aittir. Kendi koşullarınıza makul hareket edebilirsiniz.

Kiracılar için ev peşinatı biriktirme şekilleri Ev almak için peşinat biriktir

Kiracılar İçin Ev Peşinatı Biriktirme Yöntemleri Nelerdir?

Kirada oturanlar için ev peşinatı biriktirme yöntemlerini sizler için sıralıyoruz. Yeni evinizi almak için iyi mi para biriktirirsiniz? Yapılması gerekenleri ve yapılmaması ihtiyaç duyulan adımları aşağıda sıraladık. Birikim tasarruftan adım atar ilk ilkin tutum yapmalısınız. Tasarruftan sonrasında da şu ilkeyi uygulayın. Önce birikim sonrasında harcama! Yani ilk ilkin tahmini aylık bir birikimi kenara koyun sonrasında harcamalarınızı yapın. Kalan para ile masraf yaptığınızda daha da dikkat edersiniz. Yetmez ise ek iş yapabilir ek gelir elde edebilirsiniz.

Harcamalarınızı Gözden Geçirin

Harcamalarınızı listeleyin ve gözden geçirin. Elinize bir kâğıt alın ve her ay standart değişmeyen giderlerinizi yazın. Zorunlu harcamalarınız için aylık bir mecburi masraf bütçesi oluşturun. Örneğin Kira, Elektrik, Su, Doğalgaz, İnternet, Telefon gibi aylık faturalarınızı not alın. Bu gideriniz aşağı yukarı her ay aynı miktarlarda gelir. Ayrıca öteki giderlerinizi de listeleyin. Zorunlu olmayan iptal edilebilecekleri iptal edin. Bu gideriniz oldukça yükümlü iseniz her gün ya da her hafta değil de ayda bir buna yer verin. Yatırım yapıyor iseniz dikkat edin. Para harcadığınız her an geleceğinizden satar, Yatırım yapmış olduğunuz her an ise geleceğinizi satın alırsınız. Bu anlamda yatırımdan tutum olmaz, lüzumsuz harcamalardan tutum yapın.

Faturaları Düşürmeye Çalışın

Faturaları düşürmeye çalışın, evinizde kullandığınız lamba elektrik ve elektronik malzemelerin tasarruflu olanlarını tercih edin. Ampül lambalar 100-250 kWh olanları da var tasarruflu 5 kWh olanları da var. Yani bigün yerine tam bir ay ampulünüzü kullanabilirsiniz. Gereksiz devamlı aleni olan lambaları kapalı tutun ya da otomatik sensörlü olanlarını tercih edin. Beyaz eşyaların da AAAA++ olanlarını tercih edin ki tutum elde edin. Çeşmelere tutum başlığı takabilirsiniz %70 oranında su tasarrufu sağlar. Doğalgaz faturası iyi mi düşürülür yöntemlerini uygulayın.

Kredi Kartını Çok Daha Az Kullanın

Kredi kartını daha azca kullanın. Çünkü kredi kartı bedavaymış hissi veriyor ve daha oldukça masraf yapmanıza niçin oluyor. Günlük ihtiyaçlarınıza kafi gelecek kadar bir kredi kartı limiti belirleyin ve bu düşük limitli kredi kartını kullanın. Diğer kredi kartlarını dolabınıza kaldırın ve daha azca kullanın. İmkanınız olursa asla kullanmayın. Nakit harcadığınız vakit harcamak istemezsiniz. Bu yüzden nakit para kullanın.

Daha Küçük ve Daha Ucuz Bir Daireye Taşının

Daha ufak bir daireye taşınabilirsiniz. Örneğin 4+1 ya da 3+1 evde oturmak yerine 2+1 evde oturabilirsiniz. Hatta fazla kalabalık değilseniz ve çocuk sahibi değilseniz 1+1 evde de oturabilirsiniz. Böylece harcamalarınız bir nebze azalacaktır. Evinizi taşımayı düşündüğünüzde makul fiyatlarla sigorta sözleşmeli nakliyat hizmeti sunan Demircan evden eve nakliyat istanbul şirketimizi tercih edin. Taşınma aşamasında pratik ev nakliyat önerilerini uygulayın. Taşınmadan öncesi nakliyat fiyat hesaplaması yapabilirsiniz.

TREND HİZMETLER

Ev Taşıma

Ofis Taşıma

Parça Eşya Taşıma

Eşya Depolama

Nakliyat Fiyat Hesapla

Paranız 3+1 Ev Almaya Yetmiyorsa 1+1 Ev Alıp Kiralayın

Paranız 3+1 ev almaya yetmiyor mu? O halde 1+1 ev alıp dayalı döşeli şekilde 3+1 evin kira fiyatına hatta bazı durumlarda daha da üzerine 1+1 evinizi kiraya verin. Kiraya verdiğiniz evinizin kira geliri ile 3+1 evde kiracı olarak oturmaya devam edin. Böylece paranız yeni bir ev almaya kafi gelecek ve kira harcamasından kurtulmuş olursunuz. Bunu yapmazsanız param 3+1 eve yetmiyor o halde ev almayayım derseniz yanlış yaparsınız. Çünkü 1+1 ev fiyatı bir sonraki sene yaklaşık %50 artabilir. Şimdi alırsanız hem paranızın kıymeti korunur, hem kira geliri elde edersiniz, hem kirası ile 3+1 evde oturmaya devam edersiniz hem de sonradan paranız olunca satar 3+1 ev satın alabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Bir Hedef Belirleyin

Kendi bütçenize ve ihtiyaçlarınıza makul hedef belirleyin. Örneğin eviniz var mı, yok mu? Elinizde nakit peşinat var mı yok mu? Kendi koşullarınıza makul hareket edin. Örneğin kendi oturduğunuz eviniz var. İkinci eviniz için asla peşinatınız yok. O vakit ikinci evi almanız lüzumsuz ve risklidir. Kiracıyım ev almak isterim diyorsanız şartları zorlayın. Hedefinize ne kadar yakınsanız o denli karlı ve basit ev sahibi olursunuz. 2021 aktüel Banka Kredileri ve Banka faizleri sebebiyle senelik %20-25 aralığında faizler mevcut. Yani 3+1 ev almak için 300.000 tl çekerseniz yaklaşık 4-5 sene içinde 600.000 tl olarak geri ödersiniz. Buna gerek var mı? Bunun yerine ya elinizde üç yüz bin liralık dairenin minimum 200.000 tl nakit olacak ya da hedefinizi küçültün. Örneğin 200.000 tl ye 2+1 ev alıp oturun. İlerleyen yıllarda nakit olduğu vakit yeniden onu satıp yeni evinizi alın. Taşınırken İdeal evden eve nakliyat fiyatları ile taşınmak için bizlerden fiyat teklifi alınız.

Türkiye’de Sadece Demircan Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

 

Hemen Fiyat Teklifi Al

Birikim Yapın ve Birikim Yöntemleri Bulun

Birikim yapın istediğiniz evi almak için birikim yapmalısınız. Bunun için birikim şekilleri bulmalısınız. Tek bir geliriniz mi var, Maaş geliriniz mi var? Bu gelirlerinizi arttırın. Yan gelirler oluşturun. Kimi vatandaşlar ek iş yapıyor, kimisi ek gelir şekilleri buluyor. Bunları yapabilirsiniz. Kendinize makul yapabileceğiniz ek gelir şekillerinden kimilerini aşağıda bırakıyoruz.

 • Su Tesisatçısı
 • Elektrikçi
 • Emlak Danışmanlığı
 • Bebek Bakıcılığı
 • Sosyal Medya Danışmanlığı
 • Sosyal Medya Fenomenliği
 • Boya Badana İşleri
 • Bağ Bahçe Bakımı
 • Evcil Hayvan Bakıcılığı
 • Gece Bekçiliği
 • E Ticaret Ürün Aracısı
 • Satış Komisyonculuğu

Devlet Katkılarından Faydalanın

Devlet destekli banka hesapları vardır. Ev almak için oluşturulan devlet destekli banka hesap numaralarına 100 tl yatırdığınızda 25 tl de devlet katkı sunuyor. Örneğin 1000 tl yatırdınız devlet de 250 tl yatırıyor ve 1250 tl niz oluyor bu imkandan faydalanabilirsiniz. 5-10 sene sonrasında ev alacağınız miktar ya da peşinatınız da böylelikle birikmiş olacaktır.

Altına Dayalı Bireysel Emeklilik İmkanından Yararlanın

Altına dayalı bireysel emeklilik imkanından faydalanın ayda 1000 tl yatırdığınızda bu miktar dibine çevrilip bireysel emeklilik hesabında birikir. Ortalama 5-10 sene sonrasında çekeceğiniz meblağ altın bazında ve ilaveten senelik yüzdelik kar üstünden alırsınız. Yani hem yatırdığınız miktar kıymetini korur hem de kar elde edersiniz. Süre sonunda paranızı alarak dilediğiniz evi alabilirsiniz. Altında dayalı Bireysel emeklilik hesabını kendi adınıza ya da çocuklarınız adına da açabilirsiniz.

resim68216609

Birikiminizi Bir Banka Hesabında Değerlendirin

Vadeli ya da Kar oranı hesaplarında birikiminizi bir banka hesabında değerlendirin. Her ay, 3-6 ay ya da senelik sizin seçtiğiniz vade sonunda kar payınız hesabınıza yatar. Banka mevduat ürem oranları 2021 yılı için senelik %25 oranlarında verilmektedir. Örneğin 200 bin tl hesabınıza yatırdınız bir sene sonrasında 250 bin tl olarak geri alıyorsunuz. Dileyen faizli vadeli mevduat hesabına yatırıyor. Diğer yandan Faize bulaşmak istemenler de İslami katılım banka hesaplarında kar oranı almaktadır.

Tavsiyemiz ilk ilkin gelir arttırmak için şunu uygulayın. Geliriniz durağan(durgun) ise tutum edin. Geliriniz parametre ise reklam ve marketing ile arttırmaya çalışın. Yukarıda bulunan Kiracılar İçin Ev Peşinatı Biriktirme Yöntemleri ve öneri önerileri ile siz de kiradan kurtulup bir ev sahibi olabilirsiniz.

Kiracılar İçin Ev Peşinatı Biriktirme Yöntemleri Hakkında Sıkça Sorulanlar

Kiracı ev satın almak için para biriktirme yöntemleri

Kiracılar ev satın almak için para biriktirmeli ve para biriktirme şekilleri bulmalıdır. Bunların başlangıcında ilkin tutum sonrasında da birikim yapmak gerekiyor. Birikim yapmak için para ayırmanız lazım.

Para toplayarak ev alan var mı?

Para toplayarak ev almak olası mü evet mümkündür. Ev peşinatı olmadan ev almanız oldukça zor. Bundan kaynaklı ev sahibi olmak isteyen kiracılara peşinat biriktirmelerini öneri ediyoruz.

Ev almak için iyi mi para biriktirilir?

Kiracılar ev almak için birikim yapma yolları başlangıcında Bütçe planlaması yapın, lüzumsuz masrafları kısın, lüzumsuz lüks masrafları kesin. Her ay derli toplu birikim yapmanın yolarını bulun.

Evimizi peşin mi alalım yoksa krediyle mi?

Evinizi imkanınız var ise doğal olarak ki peşinat ile alın. Yatırım uzmanı değilseniz ve yatırım danışmanınız yoksa o vakit sıfır risk ve borçsuz evinizi alın. Sadece peşinatınız var ise o vakit kredi ile ev alın.

Hemen Ara