Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Şehirlerarası Taşınma İzni

Şehirlerarası taşınma izni işlemleri E-devlet üzerinden şehirler arası taşınma izni başvurusu ile izin aldıktan sonra kolaylıkla şehirlerarası evden eve taşıma hizmeti alabilirsiniz. Demircan Nakliyat şirketimiz Türkiye’nin tüm şehirlerinde bulunan şubeleri ve lokal temsilcilikleri ile güvenle taşınmanızı sağlayacaktır.

Şehirlerarası taşınma izni almak Sokağa çıkma yasağında şehirler arası ev taşıma izni

Şehirlerarası Taşınma İzni Almak

Şehirlerarası taşınma izni almak olabildiğince kolay Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında şehirler arası geçişlere kısıtlamalar getiriliyor. Çoğu zaman bu kısıtlamalar 30 Büyükşehir ve solunum sorunu olan kömür madeni bulunan Zonguldak gibi illeri de kapsıyor. Bazen de tüm Türkiye geneli sokağa çıkma kısıtlaması getiriliyor. Ki bu daha çok hafta sonları meydana geliyor. Bu durumlarda şehirlere giriş ve çıkışlar denetlenerek izne tabi tutuluyor. Özel şehirler arası seyahat iznine sahip kişiler geçiş yapabiliyor. İzin belgesi olmayanlar ise giriş ve çıkış yapamıyor. Sokağa çıkma yasağında ev taşıma işlemlerini büyük bir özveri ile yerine getiriyoruz.

Şehirler Arası Taşınma İzni Nasıl Alınır?

Şehirler arası kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasakları sağlığımız için alınan tedbirlerdir. Tayin sebebiyle ya da iş değişikliği sebebiyle şehir değişim yapmak gerekebilir. Profesyonel nakliye şirketi ile ekonomik şehirler arası taşıma fiyatları ile taşınmanız gerekir. Bu durumlarda E-Devlet uygulaması ya da web sitesi üzerinden İçişleri Bakanlığına Başvuru oluşturup Şehirler arası seyahat izni almanız mümkündür. Başvurunuz il valiliği ya da ilçe kaymakamlıklarınca değerlendirilip sizlere SMS mesajı ile malumat verilecektir. Olumlu ya da olumsuz bilgilendirmeden sonra taşınma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Şehirlerarası Ev taşımak için nereden izin alınır?

Şehirlerarası ev taşımak için nereden izin belgesi alınır diye soran müşterilerimiz oluyor. Şehirler arası ev taşımak için izin almak gerekir. Şehirler arası ev taşıma izni almak için yapılması gerekenleri sıralayalım.

 • E Devlet uygulamasına giriş yapın.
 • E Başvuru (İçişleri Bakanlığı) seçeneğini tıklayın.
 • Yeni başvuru butonuna tıklayın. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru
 • Başvuru Türü olarak Seyahat izin İşlemlerini seçin.
 • Belge Türü olarak da 65 Yaş Altı Vatandaşlarımıza Özel Araç Seyahat İzin Belgesi Verilmesi kısmını seçin. (Kendi Yaşınızı dikkate alarak seçin)
 • Bulunduğunuz İl kısmını kendinize göre seçip ilerleyin.
 • Başvuru oluşturma bölümünde sizden bilgiler istenecektir. Tüm bilgilerin doğru girilmesinden sonra belgeniz oluşturulmak üzere ilgili birime iletilecek ve izin başvuru süreciniz başlamış olacaktır.

Başvurunuzun sonucu sizlere SMS mesajı olarak iletilecek belgenizi bu bölüm üzerinden alabileceksiniz. Başvurunuz Olumlu ya da Olumsuz da olabilir. Makul sebepler ve zorunlu hallerde genellikle olumlu olarak sonuçlanıp seyahat izin belgesi verilmektedir. Taşınma sürecinin daha sağlıklı olması adına Taşınmaya yardımcı araçlar sayfamıza bakabilirsiniz.

Nakliyat Fiyat Hesapla

Şehirler Arası Seyahat İçin HES Kodu Almak

Seyahat izni için ilaveten HES Kodu almanız gereken durumlarda HES Kodu Nasıl alınır?

HES Kodu almak için https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden giriş yaparak E devlet sistemi üzerinden dilediğiniz süreye göre HES kodu alabilirsiniz.

Şehirlerarası Taşınma İzni

SMS İlle HES Kodu Almak

Seyahat izni için şehirlerarası seyahat HES kodu ve Devlet kurumlarına giriş için HES kodu almanız gerekir. SMS yolu ile anında HES kodu alabilirsiniz üstelik kendinize göre geçerlilik tarihi de yazabilirsiniz. SMS ile HES kodu almak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu kısmına girin.
 • https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes.html
 • HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS atılır.
 • HES KODUNUZ:
  “U3H6 – 9247 – XX”
  Harf ve sayılardan oluşan kod size aittir.

Aşama Aşama Şehirler Arası Taşınma İzni Almak

Aşama aşama şehirler arası taşınma izni almak ile ilgili aşağıda bulunan aşamaları görsel ve yazılı olarak ayrıntılı şekilde belirttik. Tüm aşamaları doğru bir şekilde uyguladığınızdan emin olunuz. Kozucoğlu Evden Eve Nakliyat LTD ŞTİ şirketimiz müşterilerimiz için tüm aşamaları gerçekleştirerek gerekli izin iş ve işlemlerini bizzat gerçekleştirir.

Türkiye’de Sadece Demircan Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

 

Hemen Fiyat Teklifi Al

E-Devlet Üzerinden Seyahat Arası Seyahat İznine Başvurmak

E-Devlet web sitesine ya da uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama kısmına aşağıdaki görselde bulunmuş olduğu gibi içişleri bakanlığı yazın. Çıkan sonuçlardan E-Başvuru (İçişleri Bakanlığı) seçeneğine tıklayın. Buradan başvuru kısmına gideceksiniz. Daha yaptığınız başvurular var ise bu bölümde listelenir. Daha önce yaptığınız başvurular dışında yeni başvuru için Başvuru oluştur kısmına tıklıyorsunuz.

E-Devlet uygulaması içişleri bakanlığı izin işlemleri

Şehirlerarası Taşıma İçin İzin Alma Süreci

Başvuru Oluştur butonuna tıkladıktan sonra Başvuru Türü: Seyahat İzin İşlemleri ve Belge türü seçimini de kendinize göre yapıyorsunuz. Bulunduğunuz ili seçip başvuru ekranında istenilen bilgileri dolduruyorsunuz.

Sokağa çıkma yasağında ev taşımak için seyahat izin belgesi almak

Son aşamada Standart Başvuru Metni kısımlarını dolduruyorsunuz. NOT: taşınmayı gerçekleştirecek olan nakliye aracının plakasını, şoförün ve nakliye işlemlerinde çalışacak işçilerin TC kimlik ve telefon numarası bilgilerini de burada bulunan ekrana girmeniz gerekiyor.

 • Doğum Tarihiniz:
 • Gideceği Yerdeki Hane Halkından En Az Birinin TC Kimlik Numarası, Adı Soyadı, Cep Telefonu:
 • Beraberindeki Yakınlarının (Eş, Çocuk, Anne, Baba, Kardeş) TC Kimlik Numaraları, Doğum Tarihleri ve İsimleri:

Nihayet başvurunuzu oluşturduktan sonra sonucu SMS Mesajı ile almayı bekleyeceksiniz. Başvuru durumuna göre özel seyahat izin belgenizi bu ekrandan alabileceksiniz. Koronavirüs tedbirleri alan nakliye şirketimiz ile taşınmak için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Şehirlerarası Taşıma İzni Olan Nakliyeci

Şehirlerarası taşıma izni olan nakliyecilerden biri de Demircan Evden Eve Nakliyat Ltd Şti kuruluşumuzdur. Resmi belgeli faturalı ve sözleşmeli taşımacılık hizmetleri sunmaktayız. Profesyonel ev ofis taşıma işlemleri ile güvenilir nakliye çözümleri geliştiriyoruz.

Şehirler Arası Taşınma İzni Nereden Alınır?

Şehirler arası taşınma izni E Devlet uygulaması üzerinden alınır. Aşama aşama e devlet üzerinden seyahat E-devlet uygulaması üzerinden İçişleri Bakanlığı şehirler arası taşınma izni başvurusu yapmak ile ilgili tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Şehirlerarası ev taşıma yasak mı?

Şehirlerarası ev taşımak yasak mı, Tabi ki de hayır. Pandemi sürecinde koronavirüs yayılma hızını kesmek amacıyla şehirlerarası ve şehir içi sokağa çıkma yasağı uygulanabiliyor. Yasaklarda ev taşımak için izin belgesi aldıktan sonra evinizi taşıyabilirsiniz.

Şehirler arası taşınma izni kaç gün

Şehirler arası taşınma izni almak için Resmi belge oluşturmanız gerekir. İzin taşınma süreci boyunca geçerlidir. Dilediğiniz şehre taşınabilirsiniz. Bunun için taşınma işlemlerinde belgeyi yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine ibraz etmeniz yeterlidir.

Şehirler Arası Seyahat İznine Nasıl Başvurulur?

E Devlet uygulamasına girin. İçişleri bakanlığı baturu bölümünü seçin yeni başvuru oluşturabilirsiniz. Yazımızda nasıl yapılacağını adım adım anlattık.

Şehirlerarası Taşınma İzni

Hemen Ara