Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Nakliyecilere Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Nakliyecilere sokağa çıkma yasağı var mı? Tam kapanmada ev taşımak yasak mı? Pandemide nakliyecilere yasak var mı Ev taşımak için izin belgesi iyi mi alınır? ve Tam kapanma sürecinde nakliye sektörüne yasak varmı? gibi dört gözle beklenen sorular cevaplarını bekliyor.

Evet Pandemi sürecinde Nakliyat Korona virüs tedbirleri tatbik eden İstanbul evden eve taşıma firması olarak nakliyecilik faaliyetlerinde bulunuyoruz. Nakliye sektöründe yer edinen öteki taşımacı meslektaşlarımız gibi bizler de çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte iyi mi çalışılmalı neler yapılmalı gelin hep birlikte bakalım.

İstanbul’da tam kapanma Nakliyecilere sokağa çıkma yasağı var mı

İstanbul’da Nakliyecilere Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Evet tüm Türkiye geneli Tam kapanma ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde 17 günlük tam kapanma duyuru edildi. Sokağa çıkma yasağı duyuru edildi. Sokağa çıkma yasağında ev taşıma işlemleri iyi mi yapılmalı merak ediliyor. 17 Mayıs’a kadar devam edecek “tam kapanma” uygulamasına geçildi. İçişleri Bakanlığı da, “tam kapanma” sürecine dair yayımlanan talimatname konusu hakkında sıkça sorulan soruları yanıtladı. İçişleri bakanlığı ilaveten engelleme öncesinde yapmış olduğu yazılı açıklamada önemli olan birtakım hatırlatmalara değindi. Örneğin Biz nakliyecilere kısıtlamada ve tam kapanmada nakliyecilere yasak var mı diye merak ediyoruz. Bakanlık da bu hususta aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

Tam Kapanmada Nakliyecilere Yasak Var Mı?

Sokağa çıkma kısıtlaması muafiyetleri şehirlerarası yolculuk izni anlamına gelir mi? Açıklanan talimatname kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren bir çok vasıtayla yapılacak olan şehirler arası seyahatler izne tabidir. Yani mecburi hallerin varlığı durumunda yolculuk izin kurullarından izin katılması şartına doğal olarak tutulmuştur. Bu kapsamda; muafiyet sebebi ve buna bağlı olarak vakit ve güzergahla sınırı olan olan (genel niteliği bulunmayan) sokağa çıkma kısıtlamalarına dair muafiyeti bulunan kişilerin yapacakları şehirler arası seyahatleri de izne tabidir. Yani Kısıtlamadan muaf olunsa dahi Şehirler arası yolculuk izni katılması gerekir, deniyor. Şehirlerarası taşınma izni hakkında yapılacakları sizler için sunmuştuk alakalı sayfayı okuyabilirsiniz.

Türkiye’de Sadece Demircan Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

asansörlü-ev-eşya-taşıma-Demircan nakliyat

Yasaklarda Tam Kapanmada Nakliyecilere Ev Taşımak Yasak Mı?

Hayır lüzumlu izinler ve tedbirler alındıktan sonrasında izne doğal olarak olarak yasak değildir. Ayrıca nakliye işlemlerini gerçekleştirmek adına resmi firma şirket olmak gereklidir. Şirket ya da firma kaymakamlık onaylı çabalama izin belgesi çıkarabilir. Bir olabildiğince resmi nakliye kuruluşu da kendi içeriğinde resmi üst yazılı izin belgeleri çıkarmak üzere nakliye personellerine izin belgeleri oluşturmaktadır. 12 Mayıs 2021 tarihinden sonrasında yalnızca E Devlet uygulaması üstünden alınan Çalışma Belgesi geçerli olacaktır. E-Devlet uygulaması üstünden İçişleri Bakanlığı E Başvuru kısmından Çalışma Muafiyet Belgesi alacaksınız. İzin belgesi almanıza karşın gene de ceza alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en önemli kısım Belgede yazılı olan çabalama bölgesidir. Çalışma Muafiyet İzin Belgesi yalnızca izin aldığınız çabalama bölgesi için geçerlidir. Yani Kartal ilçesi için izin belgeniz Silivri ilçesinde geçerli olmayacağından ceza yazılma ihtimali vardır. Yasaklarda ev taşımak yasak mı sorusu için izin almak koşulu ile çalışılabilir diyebiliriz.

Çalışma izin belgesi Kapanmada Nakliyeci çabalama muafiyet belgesi almak

Nakliye Firmaları Yasaktan Muaf Mı?

Evden eve nakliye firmaları yasaktan muaf mı? Tam kapanma zamanlarında ve sokağa çıkma yasaklarında nakliyecilere yasak var mı? Resmi firma ve şirketler için Resmi Belge ve izin belgesi olmak şartı ile kısıtlamalardan muaftırlar. Bunun yanı sıra çalışanların SGK lı olmak koşulu ile çabalama belgesi ve izin belgelerinin bulunması gerekir. Resmi olmayan Firma ve Şirket olmayan şahıslar taşımacı sayılmazlar. Herhangi bir firma ya da şirkete bağlı olarak SGK kayıtlı olmayanlar da taşımacı sayılmaz bunlar için muafiyet yoktur. İzin almaları da olabildiğince güçtür. Resmi nakliyeciler için Belge gösterme şartı ile yasaktan muaftırlar. Aşama kademe nakliyeci çabalama izin belgesi iyi mi alınır mevzusuna bakabilirsiniz.

Nakliyecilere Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nakliye Firmaları Yasaktan Muaf Mı?

Evden eve taşıma firmaları yasaktan muaftırlar. Çalışma izin belgesi almak koşulu ile çalışabilirler. Resmi nakliye şirketleri ve bünyelerinde resmi olarak çalışanlar Çalışma izin belgelerini E devlet uygulaması üstünden alabilirler.

Nakliye İşi Yapanlar Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Nakliye işi yapanlar sokağa çıkma yasağından muaftırlar. Resmi olarak çalıştıklarını belgeleyenler E Devlet uygulamasından Çalışma Muafiyet İzin belgesi alarak çalışmalarına devam edebilirler.

Sokağa Çıkma Yasağında Nakliyeciler Ne Yapar?

Sokağa çıkma yasağında ve genel kapanma süreçlerinde Resmi Nakliyeciler ve taşıma çalışanları çalışmalarına alacakları izin belgesi ile devam ederler.

Nakliyeciler Sokağa Çıkma Yasağından Muaf Mı?

Şirket ve firmaların çalışmalarına devam etmeleri için muafiyet getirilmiştir. Dolayısıyla nakliyeciler sokağa çıkma yasağından muaftırlar. Çalışma Muafiyet izin belgesi ile çalışmalarına devam ederler.

Ev Taşıyanlara Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Evini taşımak isteyenler için yolculuk izin belgesi almaları gerekir. Bunun yanı sıra kurumsal firma ve şirketler için Ev taşıyanlara sokağa çıkma yasağı muafiyeti vardır. Muafiyetlerini belgelemeleri gerekmektedir.

Tam Kapanmada Nakliyecilere Yasak Var Mı?

Tam kapanmada nakliyecilere yasak yok. Tam kapanmada nakliyecilere sokağa çıkma yasağı yok. Tam kapanmada nakliyatçılar çalışmalarına devam ederler. Resmi firma ve firma olmak kaydı ile Muafiyet izin belgesi alarak çalışırlar.

Hemen Ara