Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Kışın Evi Sıcak Tutmanın Yolları

Kışın evi sıcak tutmanın yolları, Kış aylarında evinizi sıcak tutma yöntemleri, Kışın evi soğuktan koruma yoları ve az maliyetle sınmak için yapılacakları sizler için araştırdık. Aşağıda sunduğumuz bilgiler doğrultusunda kış mevsiminde evinizi sıcak tutacaksınız. Kışın evi sıcak tutma yöntemleri ile evinizi daha sıcak tutun.

Kışın Evi Sıcak Tutmanın Yolları

Havaların soğuk olduğu zaman ve kışın evi sıcak tutmanın yolları vardır. Bunların başında evinizin özellikleri gelir. Değiştirilebilecek kısımlarına kendiniz müdahale ederseniz kışın eviniz sıcak olacaktır.

Kışın evi sıcak tutmanın yolları Kış aylarında evinizi ısıtın

En İyi Kışın Evi Sıcak Tutmanın Yolları Listesi

En iyi kışın evi sıcak tutmanın yollarını başlangıç olarak şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Bulunduğunuz ortam soğuk havaya karşın korunaklı olmalı
 • Peteklerin bakımını yaptırın
 • Peteklerin sıcaklığını sabit tutun
 • Petekleri soğuktan koruyun
 • Soğuk havanın akışına engel olun
 • İçerideki ısının verimli dağılmasını sağlayın

Kış Aylarında Evi Sıcak Tutmanın Yolları

Kış aylarında evinizi sıcak tutacak altın değerinde önerilerimizi sizin için sıraladık. Aşağıda sunduğumuz bilgileri kendi koşullarınıza göre uygulayabilirsiniz. Aşama aşama kış aylarında evi nasıl ısıtırız buna bakalım.

Alüminyum Folyo Kullanın

Petek radyatörleri duvara dayalı ise ısı kaybı kaçınılmazdır. Hele ki peteğin bulunmuş olduğu kısım dışarıya bakıyor ise duvar ile petek arasına alüminyum folyo koymanızı tavsiye ederiz. Böylece dışarı yansıyan ısı içeri geri yansıdığından ısı kaybı oluşmaz. Peteklerdeki ısı kaybının önüne geçmenin en etkili yolu petek radyatörün arkasındaki duvara alüminyum folyo yapıştırmaktır.

petek arkası folyo ısı kaybını önler

Kalın Perdeler Tercih Edin

Kalın perde kullanmak pencerelerden gelecek soğuk hava akışını engeller. Termal özellikli ve yalıtım özelliği bulunan perdelerin yanı sıra kalın perdeleri kullanmanızda yarar var. Ayrıca pencereler içinde bulunan açıklar için sünger kullanmanızı öneriyoruz.

Perdeler Gün Işığı Alsın

Perdeleriniz gündüz güneş ışınlarını alacak şekilde olmalı. Gece kalın perdeleri çekebilirsiniz. Gündüz de güneş ışınlarını alacak şekilde perde kullanmalısınız. Bu durumda güneş ışınları evinizin içini ısıtacaktır. Unutmayın güneş girmeyen eve doktor girer.

Çift Camlı Pencere Tercih Edin

Kışın evi sıcak tutmanın bir diğeri yolu, evdeki pencerelerin çift camlı olmasıdır. Çift camlı pencereler soğuğu daha az geçirir ve evdeki ısıyı da dışarı vermeden içerde tutar. Havanın normal derecede olduğu şehirlerde çit cam olabildiğince fazla soğuk olduğu şehirlerde çift pencereli çift cam öneriyoruz.

Küçük Delikleri Kapatın

Evinizde hava akışının sağlayan, soğuk havayı geçiren küçük delikler olabilir. Genellikle cam ve kapı aralıkları, pencere aralıklarında bu çatlak ve delikleri kapatmanızı tavsiye ederiz. Böylece soğuk ve sıcak hava akışı ile ısı kaybının önüne geçersiniz.

pencere ve kapı boşluklarındaki delikleri kapatın

Bulunduğunuz şehir ve bulunduğunuz ev aslında soğuğun ana kaynağıdır. Kimi zaman şartlarımıza göre gerekli ise buna uyarız. Gerekli değil ise kolay bir şekilde taşınmak sureti ile sorunları kökünden çözme fırsatınız doğar. Ya sıcak bir şehre taşınırsınız. Ya daha güneş gören ve ısı yalıtımları tam olan yeni bir daireye taşınırsınız. Taşınacağınız zaman evden eve nakliyat fiyatları mevzusu hakkında tahmini ücretlere bakabilirsiniz. İstanbul evden eve nakliyat şirketimiz 7/24 hizmetinizdedir.

Nakliyat Fiyat Hesapla

Kışın Evinizi Sıcak Tutmanın Yöntemleri

Kışın evinizi sıcak tutmanın yöntemlerini soğuğu kesmek ve sıcaklığı arttırmaktıdır. Bunu yaparken mevcut koşullardaki açıkları kapatmanız gerekir. Örneğin evinizin güney, doğu cephe tarafında bulunması diğeri evlere göre bi kat daha sıcak tutacaktır.

“Isınamıyorum!” Diyenlere: Daha Sıcak Bir Ev İçin İpuçları

Eyvah kış geldi ama ısınamıyorum! diyenler için daha sıcak bir ev ipuçları veriyoruz. Kombi ve petek yıllık bakımı yaptırmalısınız ki tıkanma, hava kaçırma ya da ısınmama problemi olmasın.

Kışın Evi sıcak Tutmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kışın evi sıcak tutmanın püf noktarı evinizdeki zeminin parkeli olmasına dikkat ediniz. Ayrıca soğuk zeminden gelen soğuğu kesmek için kalın halılar kullanabilirsiniz. Halıfleks, kışlık halılar ya da yerden ısıtmalı halılar tercih edebilirsiniz.

Soğuk Kış Günlerinde Evinizi Daha Sıcak Tutacak Öneriler

Soğuk kış günlerinde evinizi daha sıcak tutmak için şunları yapınız. Kullanmadığınız odanız var ise radyatör peteğini kapatıp, kapıları da kapatın. Böylece soğuk havanın yayılmasını önleyebilirsiniz. Kapalı kapıların alt kısmından gelecek soğuk havayı kesmek için sünger vb. şeylerle kapı altlarını kapatınız.

Kışın Evi Soğuktan Korumanın Yolları

Kışın evi soğuktan korumanın yolu şu şekildedir. Zemin yalıtımı yapılmalıdır. Mümkünse alttan ısıtma ve parkeli zeminler tercih edilmelidir. Duvar yalıtımı yapılmalıdır. Bunun yanı sıra çatı katı ise eviniz çatı yalıtımı izalasyonu yapılmalıdır.

Türkiye’de Sadece Demircan Nakliyat Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalıyor

Sigortalı Nakliyat Sözleşmesi İle Eşyalarınızı Tüm Risklere Karşı Sigortalayın Sigorta Garantili Olarak Rahat Taşının.

 

Soğuk Havalar Yaklaşırken Evinizi Sıcak Tutacak Önlemler

Soğuk havalar yaklaşırken evinizi sıcak tutacak önlemler almalısınız. Bunları sizler için aşağıda derledik.

 • Perdelerinizi etkili kullanın
 • Pencere ve kapılardaki hava alan boşlukları kapatın
 • Kışlık halıların gücünden faydalanın
 • Kullanılmayan odaların kapısını kapatın
 • Evin içinde kalın giysiler tercih edin
 • Oda sıcaklığını sabit tutun
 • Mobilyaların petek önlerinde olmamasına dikkat edin
 • Mobilyaların soğuğu kesecek noktalarda olmasına özen gösterin
 • Folyoyla ısıyı evin içine doğru yönlendirin
 • Peteklerin üzerine ısı yönlendirici raf koyun
 • Şömine ve odun sobaları tercih edebilirsiniz
 • Sıcak içecekler tercih edin, içinizi ısıtın

Kışın Evi Sıcak Tutmanın Yolları Hakkında Sıkça Sorulanlar

Kışın evi sıcak tutmanın yolları mevzusu hakkında sıkça sorulan soruları sizler için cevapladık. Doğalgaz faturalarının daha düşük gelmesi için önerileri uygulayın. Daha ucuza ısınmak için denilenleri yapmış olursanız kazançlı çıkarsınız. Faydalı bilgi veren yararlı içeriğimizin daha olabildiğince insana ulaşması için lütfen paylaşınız. Doğal gaz faturası nasıl düşürülür içeriğini de okuyabilirsiniz.

Evi en iyi ne ısıtır?

Evi en iyi önlemler ısıtır. Ardından ısıtmak için kullandığınız tekniği desteklemek için sistematik ve teknik yöntemlerle ısıyı evin içinde tutmanız gerekir. Size vereceğimiz bilgilerle artık eviniz sıcak olarak.

Kışın kendimizi nasıl sıcak tutarız?

Kışın kendimizi nasıl sıcak tutacağınız ilk önce sağlıkla alakalı bir sorudur. Yani kan düşüklüğü yok ise bünye zayıf değil ise soğuğu olabildiğince fazla hissetmezsiniz. Bünye zayıf ve kan düşüklüğü de fazla ise o zaman normal sıcak havada dahi üşüyebilirsiniz. Bunun için kışın iyi beslenin ve yün içlik kullanın.

Isınmak için neler yapılmalı?

Isınmak için neler yapmalıyız diye soranlara bir yol haritası sunuyoruz. Hem evin içinde hem evin dışında, hem de kendimizdeki faktörlere göre ısınmak için yukarıdakileri uygulamalıyız.

Evin içini nasıl ısıtılır?

Evin içini peteklerle, soba ve şömüne gibi araçlarla ısıtabilirsiniz. Kat kaloriferi, doğalgaz, kömür ya da odun mahareti ile ısınmanız mümkün. Bunlara ilaveten bu yazımızdaki soğuğu kesici önlemleri almalısınız.

Hemen Ara