Evden eve, Ofisten Yeni Ofise Taşımacılık
Hemen Taşı

0534 304 32 52

Şubeler

Ankara, İzmir, İstanbul

Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri ve Cezaları

Kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve cezaları Kamyonet, Tır ve kamyonların trafikte oldukları saatler İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafınca belirleniyor. İstanbul kent içi kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve cezalar 2021 aktüel verilerini sizlerle paylaşacağız. Kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve cezaları 2020-2021 şeklinde ceza miktarını da belirteceğiz.

Kamyonların Trafiğe çıkış saatleri ve cezaları Kamyonet Tır Kamyon trafiğe çıkış zamanı

Şehir İçi Kamyon Yasak Saatleri

Şehir içi kamyon yasak saatleri kaçtır: İstanbul’da şehir içi evden eve taşıma hizmeti kapsamında evini taşıyanlar olmaktadır. Ayrıca kent içi nakliye seferleri düzenleyen taşımacı meslektaşlarımız da mevcuttur. Şehir içi nakliyecilik meydana getirecek iseniz hangi saatlerde yasak bulunduğunu bilmeniz gerekiyor. Aksi halde yasağa uymayanlara ceza kesilmektedir.

Güncel Şehir İçi Kamyon Yasağı Cezası 2020-2021

Güncel şehir içi kamyon yasağı UKOME sonucunda ve Karayolları Trafik Kanununun 62. Maddesinde aleni açık belirtildiği suretiyle 22:00-06:00 saatleri arası hariç kamyonlar kent içerisine giremez. Buna karşın (Tırlar ve kamyonlar kent içerisine 22:00-06:00 arası hariç giremez) denmesine karşın giriliyor. Ayrıca endüstri içerisine girecekse girip park etmeden yükü alıp çıkabilir. Uygulamalarda bu biçim denmektedir. Her ne kadar tatbik bu yolla olsa da uygulamada problem yaşanmaktadır. Bir kısım kamyoncu meslektaşımız bundan habersizler. Bir bölümü da haberleri olduğu halde kurallara uymamaktadırlar. Bu durumda cezai prosedür uygulanmaktadır.

İstanbul Kamyon Yasak Saatleri 2021

İstanbul kamyon yasak saatleri 2021 aktüel hali 22:00 – 06:00 saatleri dışındaki saatleri kapsar. Pandemi sürecinde ve yöresel izinlere bağlı olarak değişkenlik yayınlayan yerler de olabilir. Genel olarak İstanbul’da kamyonların izinli olduğu saatler gece 10 ile sabah 06 arasıdır. İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi ağır yüklü araçların sabah 06:00-10:00 saatleri ve akşam 16:00-22:00 saatleri içinde trafiğe çıkış yasağı getirmiştir. Böylece nakliye araçları gündüz 10:00 ile 16:00 saatleri içinde çalışmaktadırlar. Ayrıca akşam 22:00 dan sabah 06:00 a kadar nakliye işlemlerini yapabilmektedirler.

Şehirler Arası Trafiğe Çıkış Aralığı

Şehirler arası trafiğe çıkış vakit aralığı bulunmamaktadır. Yeter ki şehre giriş ve çıkış ana halterlerde daha önceden belirlenen güzergahlar üstünden taşınma gerçekleştirilmiş olsun. Ayrıca şehirler arası nakliyecilik gerçekleştirecekseniz iller arası mesafe hesaplamayı kullanabilirsiniz. Gideceğiniz il Ankara İzmir Bursa Antalya gibi noktalara olan uzaklık km mesafesini hesaplayın.

İller Arası Mesafe Hesapla

Kamyonların kent içi trafiğe çıkış saatleri

İstanbul’da kent içi kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve buna uyulmaması halinde cezaları mevcuttur. Hemen derhal her gün İstanbul trafiğine çıkan vasıta sayısı artmaktadır. Araç sayısı artarken mevcut alt yapı aynı kaldığından problemler oluşmaktadır. Köprü, otoyol ve otoyola çıkan irtibat yolları vasıta artışına ayak uyduramaz hale gelmiştir. Mevcut trafik akışı durma noktasına gelmiş olarak zorlaşmaktadır. Yaşanan trafik sorununu çözüme ulaştırmak ve daha sıhhatli bir trafik akışı kurmak adına İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi ağır tonajlı araçların sabah 06:00-10:00 saatleri ve akşam 16:00-22:00 saatleri içinde trafiğe çıkış yasağı getirmiştir. Böylece nakliye araçları gündüz 10:00 ile 16:00 saatleri içinde çalışmaktadırlar. Ayrıca akşam 22:00 dan sabah 06:00 a kadar nakliye işlemlerini yapabilmektedirler. Söz mevzusu engelleme TEM otoyolları ve otoyol ile bağlantısı olan bütün yolları içerisine almakladır. Avrupa’dan Asya’ya ya da Asya’dan Avrupa’ya geçişlerde ise ağır tonajlı araçların yalnızca Yavuz Sultan Selim Köprüsü ya da Üçüncü Boğaz Köprüsü’nü kullanmalarına izin verilmektedir.

İstanbul’da Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri ve Cezaları

İstanbul’da kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve cezaları şu şekildedir. İstanbul’da trafik sıkışıklığının önüne geçmek için İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafınca düzenleme getirilmiştir. https://ulasim.ibb.gov.tr/ Adresinden gösterilen programa göre Tır ve kamyon gibi ağır yük taşıyan araçların sabah 06:00 ile 10:00 arası, akşam 16:00 ile 22:00 saatleri içinde trafiğe çıkışları yasaktır. Yasaklara uymayan sürücülere Trafik Kanunu’nun 49/3 maddesince vasıta kullanım süreleri haricinde taşıt kullanmak ve kullandırmak maddesi gereğince ceza uygulanmaktadır. İzin verilen saat aralığı haricinde ağır tonajlı vasıta kullanan sürücülere 2010 trafik cezaları yönetmeliği dikkate alınarak 62 TL ceza kesiliyor. Söz mevzusu ceza doğranan araç kullanan sürücüye ait değil ise vasıta sahibine 130 TL ceza kesiliyor. Araç sahibi firma ya da firma ise ek şeklinde de aracı işleten işletmeye 270 TL ceza kesilmektedir.

Ev Taşıma Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri

Ev nakliyat kamyonlarının trafiğe çıkış saatleri UKOME Kararlarınca senenin belli dönemlerinde ve aylarında değişik gereksinimler göz önünde alınarak duyuruluyor. İstanbul Geneli UKOME kararlarına https://ulasim.ibb.gov.tr/Ukomekararlari.aspx adresi üstünden erişebilirsiniz. Ağır yük kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve cezaları aktüel hali ile belirlenmiştir.

Ev Taşıma Fiyat Hesapla

İstanbul evden eve nakliyat kamyonu aracınız ufak nakliye kamyoneti ise dilediğiniz vakit dilediğiniz yerden nakliyat gerçekleştirebiliyorsunuz. Köprü geçişlerinde ufak kamyonetler için rastgele bir engelleme bulunmuyor. Osmangazi köprüsü geçiş ücretleri sayfasına bakabilirsiniz.

Şunu da okumalısınız:

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Hakkında Bilgi Alın

 

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri

Hemen Ara